logo Kladno

Otevřená, efektivní, fungující
a moderní škola

SOŠ a SOU Kladno má stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který zajišťuje kvalitní vzdělání žáků. Studenti u nás najdou prostor pro seberealizaci, rozvoj své osobnosti a všestrannou přípravu pro budoucí profesní život.

Máme výborné a šikovné mistrové, učí nás moderní techniky aranžérské práce, rozvíjejí naší kreativitu. Vyrábíme krásné a zajímavé věci.
V této škole jsem se vyučil. Je fajn, že je možné si tady udělat i nástavbu. Jsem spokojený s přístupem učitelů, hodně nás naučí.
Líbí se mi přístup učitelů. Ve škole jsem si udělal barmanský kurz. Odborný výcvik mám ve skvělé restauraci, hodně jsem se toho tam naučil, jsem fakt spokojenej.
Máme skvělou třídní učitelku, škola nás baví, máme zajímavé exkurze do firem. Pracovat budeme po škole určitě v bance nebo logistice.
Škola mu nabízí výuku v moderně vybavené škole s kvalitním pedagogickým sborem a praxi na atraktivních pracovištích.
Ve škole oceňujeme především skvělé zázemí a pedagogický sbor. Učitelé nás soustavně připravují na maturitu a vytvářejí výborné studijní podmínky.
Chodíme sem rádi. Máme příjemného pana ředitele, kterému záleží na tom, abychom měli ve škole dobré podmínky k učení. Učitelé nám pomáhají, oceňujeme jejich individuální přístup k žákům.
Jsme moc spokojení s učiteli a jejich výukou, máme rádi i odbornou praxi, kterou máme ve druháku a třeťáku.
Na škole oceňujeme férový přístup ke studentům. Na veřejce jsme spokojeni, dostáváme se k informacím, které se nám budou v praxi hodit.

Aktuality ze školy

Projekt IREAS pokračuje

Projekt IREAS pokračuje

21. 09. 2018

V týdnu od 17. 9. 2018 se účastní šest žáků třídy K3 Praktického týdne v  rámci Podpory všeobecného, exekutivního a praktického vyučování žáků v  gastronomii, který se koná v místě Oldřichov v Hájích. V programu jsou zařazeny velmi zajímavé workshopy – příprava rautu, práce s noži, someliérský kurz, zpracování červeného masa. Věříme, že se žáci vrátí plni dojmů a zajímavých poznatků, které následně profesně využijí.

Vedení školy děkuje Mgr. Smitalovi za koordinaci projektu a Mgr. Schröderové za pedagogický dozor. Na foto z akce se můžete podívat zde.

Školní parlament

Školní parlament

21. 09. 2018

První zasedání školního parlamentu žáků se uskuteční v pondělí 24. 9. 2018 ve 12:55 hodin v internetové kavárně. Každá třída si zvolí své dva zástupce (předseda, místopředseda třídy), kteří se setkání zúčastní. Na setkání s Vámi se těší vedení školy.

Program prvních ročníků

Program prvních ročníků

19. 09. 2018

Již několik let patří začátek nového školního roku seznamovacím aktivitám pro nové žáky. Třídy A1, L1, S1 a V1 pobývají v rekreačním středisku Kletečná u Humpolce. Užívají si pestrý sportovní a kulturní program. Jak se jim daří, se můžete podívat zde.

Žáci tříd K1a, K1b a P1 za sebou mají jednodenní zážitkové aktivity na Záplavách a na Sletišti. Foto je zde.

Naše škola je na facebooku

Naše škola je na facebooku

14. 09. 2018

Od pátku 14. 9. 2018 je zprovozněna facebooková školní stránka, kterou najdete zde.

Zrekonstruované prostory slavnostně otevřeny

Zrekonstruované prostory slavnostně otevřeny

13. 09. 2018

Ve středu 12. 9. 2018 se ve škole bilancovaly výsledky prázdninových přestaveb. Nejrozsáhlejší přeměnou prošel suterén školy, kde byla instalována vzduchotechnika s klimatizací. Za podpory zřizovatele se nám podařilo získat finanční prostředky na vybudování bezbariérové toalety pro našeho žáka na vozíčku, byla dokončena závěrečná etapa výměny oken a vstupních dveří. Slavnostního přestřižení pásky se za odbor školství KÚ Středočeského kraje účastnila paní Seifertová spolu s radní pro oblast sociálních věcí Mgr. Heřmanovou.

Fotografie ze slavnostního otevření prostor najdete zde. Na video z této akce se podívejte zde.

Odkazy