logo Kladno

Otevřená, efektivní, fungující
a moderní škola

SOŠ a SOU Kladno má stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který zajišťuje kvalitní vzdělání žáků. Studenti u nás najdou prostor pro seberealizaci, rozvoj své osobnosti a všestrannou přípravu pro budoucí profesní život.

Máme výborné a šikovné mistrové, učí nás moderní techniky aranžérské práce, rozvíjejí naší kreativitu. Vyrábíme krásné a zajímavé věci.
V této škole jsem se vyučil. Je fajn, že je možné si tady udělat i nástavbu. Jsem spokojený s přístupem učitelů, hodně nás naučí.
Líbí se mi přístup učitelů. Ve škole jsem si udělal barmanský kurz. Odborný výcvik mám ve skvělé restauraci, hodně jsem se toho tam naučil, jsem fakt spokojenej.
Máme skvělou třídní učitelku, škola nás baví, máme zajímavé exkurze do firem. Pracovat budeme po škole určitě v bance nebo logistice.
Škola mu nabízí výuku v moderně vybavené škole s kvalitním pedagogickým sborem a praxi na atraktivních pracovištích.
Ve škole oceňujeme především skvělé zázemí a pedagogický sbor. Učitelé nás soustavně připravují na maturitu a vytvářejí výborné studijní podmínky.
Chodíme sem rádi. Máme příjemného pana ředitele, kterému záleží na tom, abychom měli ve škole dobré podmínky k učení. Učitelé nám pomáhají, oceňujeme jejich individuální přístup k žákům.
Jsme moc spokojení s učiteli a jejich výukou, máme rádi i odbornou praxi, kterou máme ve druháku a třeťáku.
Na škole oceňujeme férový přístup ke studentům. Na veřejce jsme spokojeni, dostáváme se k informacím, které se nám budou v praxi hodit.

Aktuality ze školy

Zeměpisná olympiáda

Zeměpisná olympiáda

21. 06. 2018

V úterý 12. 6. 2018 se ve škole konala zeměpisná olympiáda. Žáci soutěžili v práci s atlasem, písemně si ověřovali teoretické znalosti, druhou část tvořily praktické dovednosti. Celkem se účastnilo 22 žáků napříč ročníky. Výsledkovou listinu najdete zde.

Vedení školy děkuje všem žákům za účast, blahopřeje vítězům, Mgr. Soukupové děkuje za organizaci olympiády.

Hodina němčiny a dějepisu v Praze

Hodina němčiny a dějepisu v Praze

21. 06. 2018

Ve středu 13. 6. 2018 zvládla třída L1 dvě kulturní akce najednou. Nejdříve film "Hördur", promítaný v originálním znění s titulky v Goethe-Institutu v Praze. Film líčil život a starosti turecké rodiny žijící v Německu. Po projekci se žáci přesunuli do nedaleké Resslovy ulice. Po projektovém pásmu Otisky lidické minulosti si přáli vidět kostel Cyrila a Metoděje, kde skončil život parašutistů. Prohlédli si Národní památník hrdinů heydrichiády, kryptu, ve které skončili parašutisté svou pouť. Jsou zde umístěny busty parašutistů a mnoho předmětů a fotografií dokumentujících události roku 1942. Ve všech zúčastněných zanechala tato prohlídka velice silné dojmy, zvláště pak posmrtně pořízené fotografie hrdinů i stopy kulek na zdi kostela.

Vedení školy děkuje Mgr. Kottové za organizaci těchto dvou akcí.

Exkurzní vyučování ve Všehrdech

Exkurzní vyučování ve Všehrdech

19. 06. 2018

Dne 12. 6. 2018 se žáci třídy L2 a L3 zúčastnili exkurze ve věznici Všehrdy. Během exkurze měli žáci možnost vyslechnout si příběhy dvou odsouzených mladých chlapců, kteří se do vězení dostali za distribuci drog a jejich užívání. Toto autentické vyprávění bylo opravdu zajímavé. V další části prohlídky nahlédli žáci do cely předběžného zadržení, viděli soudní síň, která se nachází ve věznici. Po celou dobu žáky doprovázela paní asistentka a člen ostrahy, kteří jim odpovídali na mnoho dotazů. Exkurze se velmi vydařila a žáci si odnášeli domů nevšední zážitek.

Vedení školy děkuje Mgr. Jelínkové za organizaci této zajímavé akce.

Upozornění pro maturanty

Upozornění pro maturanty

16. 06. 2018

Dnes byl všem žákům, kteří maturovali na jaře 2018, poslán na jejich e-mail PROTOKOL O VÝSLEDCÍCH SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY ŽÁKA. Protokol si můžete vyzvednout také osobně na studijním oddělení.

Více informací k přihlašování žáků k maturitní zkoušce – podzim 2018 najdete zde.

Beseda s úspěšným absolventem

Beseda s úspěšným absolventem

15. 06. 2018

Velice nás těší, když se k naší škole hlásí naši bývalí absolventi. Máme radost z toho, že jsme jim pomohli nastartovat kariéru v oboru, který u nás vystudovali, že nabyté vědomosti uplatňují v praxi. Jedním z nich je i pan Luboš Pondělíček, který ve středu 13. 6. 2018 besedoval s žáky 3. ročníku oboru Logistické a finanční služby. Neformálním způsobem a osobním příkladem zaujal všechny posluchače. V závěru besedy byl prostor i na zodpovězení otázek.

Vedení školy děkuje za přínosnou besedu panu Pondělíčkovi a Ing. Nobilisové za organizaci. Fotografie z besedy najdete zde.

Odkazy