logo Kladno

Otevřená, efektivní, fungující
a moderní škola

SOŠ a SOU Kladno má stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který zajišťuje kvalitní vzdělání žáků. Studenti u nás najdou prostor pro seberealizaci, rozvoj své osobnosti a všestrannou přípravu pro budoucí profesní život.

Máme výborné a šikovné mistrové, učí nás moderní techniky aranžérské práce, rozvíjejí naší kreativitu. Vyrábíme krásné a zajímavé věci.
V této škole jsem se vyučil. Je fajn, že je možné si tady udělat i nástavbu. Jsem spokojený s přístupem učitelů, hodně nás naučí.
Líbí se mi přístup učitelů. Ve škole jsem si udělal barmanský kurz. Odborný výcvik mám ve skvělé restauraci, hodně jsem se toho tam naučil, jsem fakt spokojenej.
Máme skvělou třídní učitelku, škola nás baví, máme zajímavé exkurze do firem. Pracovat budeme po škole určitě v bance nebo logistice.
Škola mu nabízí výuku v moderně vybavené škole s kvalitním pedagogickým sborem a praxi na atraktivních pracovištích.
Ve škole oceňujeme především skvělé zázemí a pedagogický sbor. Učitelé nás soustavně připravují na maturitu a vytvářejí výborné studijní podmínky.
Chodíme sem rádi. Máme příjemného pana ředitele, kterému záleží na tom, abychom měli ve škole dobré podmínky k učení. Učitelé nám pomáhají, oceňujeme jejich individuální přístup k žákům.
Jsme moc spokojení s učiteli a jejich výukou, máme rádi i odbornou praxi, kterou máme ve druháku a třeťáku.
Na škole oceňujeme férový přístup ke studentům. Na veřejce jsme spokojeni, dostáváme se k informacím, které se nám budou v praxi hodit.

Aktuality ze školy

Vzhůru na lyže a snowboardy

Vzhůru na lyže a snowboardy

23. 02. 2020

V neděli 16. 2. 2020 přijel do Krušných hor na Boží Dar autobus s našimi žáky a pedagogy. Začal lyžařský výcvik. Již tradičně je místem jejich týdenního pobytu chata Slovanka, kde budou vedle lyžařského a snowboardového výcviku absolvovat i pestrý doprovodný vzdělávací a relaxační program. Letošní sněhové podmínky nejsou zatím ideální, ale všichni věříme, že se situace vylepší. Přejeme našim lyžníkům příjemný pobyt bez zranění a krásné zážitky. Na foto se podívejte zde.

Srdce kam se podíváš

Srdce kam se podíváš

14. 02. 2020

Letmá procházka školou v tomto týdnu nenechala nikoho na pochybách, že svatý Valentýn je tady. Žáci oboru Aranžér pilně vyráběli květinové a srdíčkové dekorace, kterými vyzdobili prostory školy. Krásnou kulisu vytvořili k tematickému valentýnskému obědu ve školní jídelně. Vedení školy chválí všechny žáky, aranžéry i kuchaře, kteří se na této zdařilé akci podíleli, a děkuje učitelkám odborného výcviku za skvělou práci. Na menu se podívejte zde, foto naleznete zde.

Benjamine, hodně štěstí, vítej Georgi!

Benjamine, hodně štěstí, vítej Georgi!

13. 02. 2020

Náš africký kamarád Benjamin Muindi vstoupil do života. Díky finanční podpoře naší školy získal vzdělání a my mu přejeme, aby získal důstojné místo ve společnosti. Všem, kteří se projektu zúčastňovali, patří velký dík. Mezi žáky a zaměstnanci je velký zájem pomáhat v rámci projektu Afrika Africe i dalším žákům.

Náš nový kamarád se jmenuje George Odhiambo, je mu 15 let a bydlí se svým sedmdesátiletým tátou v malé vesnici 400 km od Nairobi, hlavního města Keni. Georgova matka zemřela před dvěma roky a zůstalo po ní šest dětí. Tato situace je pro otce finančně neúnosná. My můžeme pomoci.

Geoffrey nyní vstupuje do druhého ročníku střední školy. Školné na celý rok činí 8 500 Kč, věříme, že se opět zapojíte. Podrobné informace u třídních učitelů, koordinátorkou sbírky je Mgr. Richterová a Mgr. Feller.

Barmanský kurz

Barmanský kurz

13. 02. 2020

Naše škola se snaží vzdělávat žáky i nad rámec učebních plánů. Důkazem toho je i barmanský kurz pro žáky oboru kuchař-číšník. Od pondělí 10. 2. 2020 se frekventanti snaží pod vedením pana Miloše Trettera proniknout do barmanského řemesla. Celý týden se budou učit teorii barmanství a cvičit se v praktických činnostech tak, aby mohli v pátek 14. 2. 2020 úspěšně složit závěrečnou zkoušku. Odměnou jim bude certifikát.

Fotografie z průběhu barmanského kurzu najdete zde.

Planeta Země

Planeta Země

07. 02. 2020

Ve středu 5. 2. 2020 se žáci tříd L1, L2 a V2 účastnili v kině Hutník programu Kolumbie - ráj slasti a neřesti, pořádaným v rámci unikátního projektu Planeta Země 3000. Ve velmi pěkném dokumentu, který představil Kolumbii opravdu v mnoha podobách, si žáci udělali představu o této krásné a rozporuplné zemi. Velkým přínosem pro školu, konkrétně pro výuku zeměpisu, jsou pracovní listy a digitální výukové materiály, které obdrželi vyučující. Jako bonus si žáci odnášeli geografický časopis Koktejl.

Odkazy