logo Kladno

Aktuality

Den otevřených dveří byl úspěšný

Den otevřených dveří byl úspěšný

24. 01. 2020

Ve středu 22. 1. 2020 jsme naposledy v letošním školním roce otevřeli dveře veřejnosti. Zaznamenali jsme velký zájem deváťáků i jejich rodičů a byli jsme potěšeni, že se jim v naší škole líbilo. Byl pro ně připraven zajímavý program a informace o studijních a učebních oborech. Příchozí si mohli například vyzkoušet přijímačky nanečisto, namíchat koktejl, vyrobit palačinku nebo zkusit svoji šikovnost v učebně aranžérek. Den otevřených dveří se opět vydařil. Na foto se podívejte zde.

Bývalá studentka fandí těm současným

Bývalá studentka fandí těm současným

20. 01. 2020

Hned na počátku čtvrtého lednového týdne jsme ve škole zažili mimořádně příjemné setkání. Naše bývalá žákyně Veronika Hošková se na nás před časem obrátila s přáním odměnit a motivovat některou z našich současných žákyň. Sítem výběru prošla Eliška Rambová z V3. Dosahuje hezkých studijních výsledků, reprezentuje školu, píše básničky. Právě s jednou z nich zvítězila v soutěži vypsané KÚ Středočeského kraje. Jako povzbuzení do dalších školních aktivit obdržela skvostný náramek Pandora. Vedení školy moc děkuje Veronice a Elišce přeje mnoho dalších úspěchů. Foto z předání je zde.

Masopustní oběd

Masopustní oběd

20. 01. 2020

K zimě neodmyslitelně patří masopust. V naší škole jsme si ho připomněli v pátek 17. 1. 2020 ve školní jídelně. Nabízely se nefalšované zabíjačkové speciality- ovarová kroupová polévka, jitrnice, prejt se zelím a nechyběly ani koblihy. Jídlo bylo výborné, prostředí nádherné, aranžéři vytvořili veselou maškarní atmosféru svými obrázky a rozličnými výrobky. Vše si prohlédněte zde.

Den otevřených dveří se blíží

Den otevřených dveří se blíží

18. 01. 2020

Ve středu 22. 1. 2020 otevřeme dveře veřejnosti. Pro všechny zájemce o studium na naší škole je připraven zajímavý program a informace o studijních a učebních oborech. Těšíme se na Vás v době od 13 do 18 hodin. Přijďte a uvidíte, že naše škola je opravdu dobrá volba. Více informací zde.

Finfo ve škole

Finfo ve škole

17. 01. 2020

Naše škola se zapojila do projektu Daně a cla do škol, který vznikl za spolupráce Finanční a Celní správy (Finfo ve škole). Jeho cílem je nabídnout možnost doplnit výuku finanční gramotnosti o informace z oblasti daní i cel a osvětlit význam a účel jejich výběru. Ve čtvrtek 16. ledna 2020 jsme v naší škole přivítali JUDr. Ivu Baumgartnerovou a JUDr. Daniela Huška z Finančního úřadu Středočeského kraje, kteří žákům tříd L4, V4 a POD2 přiblížili problematiku daní. S daňovým systémem seznámili žáky nejen obecně, ale zaměřili se především na daň z příjmu a DPH. Daňové otázky pak byly doplněny i praktickými radami, jak postupovat při jednání s úřady. Účastníci přednášky obdrželi prezentaci a zajisté získané informace žáci uplatní i při své přípravě k maturitní zkoušce. Vedení školy děkuje Ing. Bíbové za organizaci této přínosné akce. Fotografie z projektu najdete zde.

Ekonomická olympiáda 2019 – 2020

Ekonomická olympiáda 2019 – 2020

17. 01. 2020

V průběhu prosince 2019 se vybrané třídy studijních oborů zúčastnily školního kola Ekonomické olympiády, kterou pořádá Institut ekonomického vzdělávání z.ú. (INEV). Nejlepších výsledků dosáhly Kateřina Křepelková a Kristýna Martínková (L4), které budou mít příležitost reprezentovat naši školu v krajském kole. Vedení školy oběma dívkám gratuluje a Ing. Bíbové děkuje za organizaci olympiády

Futsalová liga se nám vydařila

Futsalová liga se nám vydařila

10. 01. 2020

V úterý 7. 1. 2020 se žáci naší školy zúčastnili třetího kola Středoškolské futsalové ligy v hale Bios ve Slaném. Reprezentanti školy ve složení: Martin Kindl L4, Adam Skalák L1, Andreas Jůza L1, Lukáš Kopřiva L1, Matěj Veiner L2, Vojtěch Baruzzi L2, Štěpán Menšík L2 a Erik Šverčič L2 obsadili sice 4. nepostupové místo ve skupině, ale zajistili naší škole v celkovém hodnocení 4. místo v divizi B Střední Čechy. Všem žákům děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy, Mgr. Mudruňkovi za organizaci. Fotografii mužstva najdete zde.

Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka

10. 01. 2020

Žáci naší školy se již tradičně zapojují do mnoha charitativních projektů. Tříkrálová sbírka slaví 20 let své celorepublikové existence. Stala se celospolečenskou událostí, která přináší všem zúčastněním radost, a především ukazuje sílu lidské solidarity. V koledníky se v letošním roce proměnili žáci tříd S2, V3 a S4. Oslovili mnoho spoluobčanů, velká většina z nich do tříkrálových kasiček přispěla. Vybrané finanční prostředky pomohou těm, kteří si sami pomoci nemohou. Vedení školy děkuje všem žákům, kteří se účastnili, Mgr. Svobodové, Bc. Neumannové a Mgr. Morávkové, které žáky doprovázely. Foto zde.

Putování japonskou kuchyní

Putování japonskou kuchyní

10. 01. 2020

Ve středu 8. 1. 2020 se v prostorách školní kuchyně uskutečnil kurz zaměřený na japonské speciality. Žáci třetího ročníku oboru Kuchař-číšník si po jeho absolvování mohli do svého portfolia připsat kladné body za zvládnutí sushi a dalších specialit. Kurz vedl profesionální kuchař Michal Krulich, žáci připravovali například sushi maki (losos, okurka), sushi nigiri (kreveta, pórek), california roll (avokádo, černý sezam), grilovali lososové kostky a podle originálního receptu vytvořili tvarohové suflé. Seznámili se s moderní prezentací pokrmů i současnými novinkami ve světové gastronomii. Tato akce byla opravdu velmi zdařilá. Fotografie z akce najdete zde.

Exkurzní vyučování v nápravném zařízení

Exkurzní vyučování v nápravném zařízení

10. 01. 2020

Dne 7. 1. 2020 se žáci z třídy V4 a vybraní žáci ze třídy POD 2 a L3 zúčastnili exkurze do věznice Všehrdy u Chomutova. Žáci si prohlédli prostory věznice, školu, oddělení kuchyně a pracovní skupinu, která vyráběla vázání k lyžím. Poté se všichni účastnili rozhovoru s dvěma odsouzenými muži, kteří jim vyprávěli své příběhy, které je dovedly k pobytu za mřížemi zdejší věznice, odpovídali i na dotazy žáků.

Velké poděkování patří i Mgr. Charvátové, která studentům nastínila, jak vypadá reálný život ve věznici, seznámila je s chodem tohoto zařízení. Exkurze se velmi vydařila, žáci si uvědomili, jak těžký je život za mřížemi bez rodiny, svobody a pro mnohé je to nezapomenutelný zážitek na celý život. Vedení školy děkuje Mgr. Jelínkové a za organizaci této smysluplné akce.

Jak jste to myslel, pane Shakespeare?

Jak jste to myslel, pane Shakespeare?

08. 01. 2020

Z Hradce Králové k nám opět zavítalo Divadélko pro školy, tentokrát s literárním pásmem o W. Shakespearovi. Mladí umělci zábavnou formou přiblížili žákům 1. a 2. ročníku studijních oborů známou i méně známou tvorbu tohoto velikána světové literatury. Do programu byli zapojení také někteří diváci, což přispělo k dobré pohodě, zvýšení pozornosti a zájmu o pořad.

Pásmo jistě přispělo k prohloubení literárních znalostí našich žáků. Foto naleznete zde. Vedení školy děkuje Mgr. Vočkové za organizaci tohoto projektu.

Fotografie z představení najdete zde.

Šťastný nový rok

Šťastný nový rok

20. 12. 2019

Vážení zaměstnanci, milí žáci, jsem moc rád, že jsme v naší škole společně strávili rok 2019. Dovolte mi, abych Vám popřál hezké vánoční prázdniny, krásné a pohodové Vánoce. V roce 2020 buďte zdraví, veselí a úspěšní.

Přeji Vám, aby Vám nový rok přinesl jen samé pozitivní zážitky, radost a štěstí.

Těším se na Vás v roce 2020, ředitel školy. PF ke stažení zde.

Příjemné zakončení roku ve škole

Příjemné zakončení roku ve škole

19. 12. 2019

Poslední den před vánočními prázdninami je v naší škole již mnoho let velmi krásný. Nejinak tomu bylo i v pátek 20. 12. 2019. Při příchodu do budovy vítaly žáky koledy a vánoční písně. Hned po osmé hodině začalo první ze tří divadelních představení, které výborně nastudovali žáci třídy S3. Hru skvěle napsal, hudbu složil a režíroval pan učitel Mgr. Feller. Po skončení vánoční hry se všichni žáci a zaměstnanci, současní i bývalí, shromáždili ve vestibulu školy, na schodech a chodbách. Každý účastník dostal horký punč, texty koled a zpívání rozeznělo budovu. Když program skončil veselou písní Vánoce, vánoce přicházejí, ředitel školy se s každým žákem rozloučil podáním ruky a přáním krásných Vánoc. Bylo to moc hezké.

Zpátky do školních lavic usedneme v pondělí 6. 1. 2020. Fotografie z příjemného zakončení roku najdete zde.

Úřední hodiny školy v průběhu vánočních prázdnin

Úřední hodiny školy v průběhu vánočních prázdnin

18. 12. 2019

Provoz školy je zajištěn přes celé prázdniny. Úřední hodiny pro veřejnost najdete zde.

Vítězná básnička je z naší školy

Vítězná básnička je z naší školy

17. 12. 2019

Patří k dobrým zvykům, že se na naši žáci účastní různých soutěží. Krajský úřad vyhlásil výtvarnou a literární soutěž na téma Středočeský kraj. Nyní byly vyhlášeny nejlepší práce. Máme velkou radost, v kategorii poezie máme na prvním místě žákyni Elišku Rambovou z třídy V3. Vítězce blahopřejeme, vedení školy děkuje za skvělou reprezentaci. Na video z předávání cen se můžete podívat zde.

Olympiáda v českém jazyce

Olympiáda v českém jazyce

17. 12. 2019

V pátek 13. 12. 2019 se uskutečnilo školní kolo olympiády v českém jazyce určené pro žáky čtyřletých maturitních oborů. V okresním kole nás budou reprezentovat úspěšní řešitelé, kteří obsadili první příčky. 1. místo- Eliška Rambová V2, 2. místo- Kateřina Prošková V2 a 3. místo- Anna Šímová V2. Všem soutěžícím gratulujeme k pěkným výsledkům, Mgr. Vočkové vedení školy děkuje za organizaci školního kola. Fotografii vítězů najdete zde.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

13. 12. 2019

Ve čtvrtek 12. 12. 2019 otevřela naše škola dveře veřejnosti. Pro více než 100 návštěvníků byly připraveny workshopy, kvízy a vědomostní soutěže. Nanečisto se zkoušely přijímačky z matematiky a českého jazyka, pedagogové i žáci naší školy podávali podrobné informace o učebních a studijních oborech. Na foto se podívejte zde.

Dobrá zpráva pro všechny, kteří tento den otevřených dveří nestihli je, že šanci prohlédnout si školu budou mít ještě 22. 1. 2019.

Olympiáda v německém jazyce podruhé

Olympiáda v německém jazyce podruhé

13. 12. 2019

Soutěž se konala 6. prosince a zúčastnilo se jí 21 žáků z 1. - 3. ročníku studijních oborů. Soutěžní úlohy byly zaměřené na poslech, čtení s porozuměním a jazykovou kompetenci.

Nejlépe si s řešením poradili: Pavel Samšiňák (S1) a Karolína Wlachová (V3) - oba získali 22 bodů. Třetí nejlepší výsledek patřil Natálii Matouškové (V2), která zadání splnila na 21 bodů.

Vedení školy děkuje Mgr. Svobodové a Mgr. Hlavničkové, které olympiádu organizovaly.

Česká televize v naší škole

Česká televize v naší škole

12. 12. 2019

V pátek 6. 12. 2019 natáčela Česká televize reportáž v naší škole na téma povinná maturitní zkouška z matematiky. Reportáž najdete zde.

Olympiáda lidských práv

Olympiáda lidských práv

12. 12. 2019

V úterý 10. 12. 2019 proběhlo školní kolo Olympiády lidských práv. Zúčastnili se ho žáci všech ročníků studijního oboru Veřejnosprávní činnost. Vědomostní test prověřil teoretické znalosti soutěžících a krátká esej je přiměla k zamyšlení nad nejpalčivějšími problémy současného světa. Testové otázky zodpověděla nejlépe Veronika Kyselá ze třídy V3, která získala 9 bodů z 10. Gratulujeme a držíme palce při další části soutěže. Vedení školy děkuje Mgr. Pěnkavové, která skvěle zvládla organizaci i PC techniku.

Úspěch ve futsalu

Úspěch ve futsalu

12. 12. 2019

Ve středu 11. 12. 2019 se žáci naší školy zúčastnili druhého kola Středoškolské futsalové ligy v Novém Strašecí. Reprezentanti naší školy ve složení: Martin Kindl L4, Adam Skalák L1, Andreas Jůza L1, Matěj Veiner L2, Vojtěch Baruzzi L2, Štěpán Menšík L2, obsadili 2. místo ve skupině, které naší škole zajistilo postup do 3. kola Středoškolské futsalové ligy. Všem žákům děkujeme za reprezentaci naší školy a těšíme se na další hezké výsledky. Poděkování patří i Mgr. Mudruňkovi za organizaci. Foto zde.

Čokoládový workshop v Muzeu čokolády

Čokoládový workshop v Muzeu čokolády

11. 12. 2019

Dne 10.12. 2019 žáci třídy K1A a P1 navštívili Muzeum čokolády v Praze. Součástí této exkurzní výuky byl workshop, kde si žáci vytvořili z různých druhů čokolád a surovin vlastní čokoládu. Práce se jim dařila, výrobky byly pěkné. Prohlídka muzea a následná procházka adventním Starým městem byla příjemně stráveným časem a věříme, že i praktickým propojením s odbornými předměty. Děkujeme dětem za vzornou reprezentaci školy. Fotografie z workshopu najdete zde.

Činy hodné velké chvály

Činy hodné velké chvály

10. 12. 2019

Každoročně se mezi našimi žáky a učiteli objevují dárci krve. Tato ušlechtilá a životy zachraňující aktivita proběhla i v letošním školním roce. Do hematologicko-transfuzního oddělení kladenské nemocnice se dostavila žákyně čtvrtého ročníku oboru Sociální služby Denisa Ševčíková. Příkladem jí byly Mgr. Jelínková a Mgr. Burantová. Ředitel školy velmi všem třem děkuje. Všichni víme, že lidskou krev nelze v medicíně ničím nahradit.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

10. 12. 2019

Ve čtvrtek 12. 12. 2019 pořádáme od 13:00 do 18:00 hodin DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Těšíme se na Vás. Více informací najdete zde.

Upozornění pro maturanty

Upozornění pro maturanty

09. 12. 2019

V pátek 6. 12. 2019 byl všem přihlášeným žákům maturujícím na jaře 2020 zaslán "Výpis z přihlášky k maturitě", součástí přílohy. PROTOKOL O PŘEDÁNÍ VÝPISŮ Z PŘIHLÁŠEK K MATURITNÍ ZKOUŠCE podepište na studijním oddělení nebo vytiskněte a podepište doma a doručte do 20. 12. 2019.

České tradice v naší škole

České tradice v naší škole

09. 12. 2019

První prosincový týden byl v naší škole vedle vzdělávacích, kulturních a sportovních aktivit ve znamení mikulášských tradic. Ve čtvrtek 5. 12. 2019 se ráno za hlomozu přeukrutného zjevil Mikuláš obklopený skupinou andělů a čertů (pokud by někdo hledal podobnost s žáky L4, mohl by uspět). Objemná kniha hříchů vydala svá tajemství ve třídách, kabinetech i v ředitelně. Bylo to veselé a příjemné. Školní jídelna byla na své strávníky připravena také. Mikulášské menu nadchlo, nadílka všechny příjemně překvapila. Foto z hezkého dne naleznete zde.

Olympiáda v německém jazyce

Olympiáda v německém jazyce

09. 12. 2019

Dne 28. 11. 2019 měli žáci oboru kuchař - číšník možnost poměřit své síly ve znalostech němčiny. Otázky byly ušity na míru tomuto oboru. Olympiády se zúčastnili vybraní žáci všech ročníků. Největší znalosti předvedl Petr Hajný (K1a), na druhém místě se umístila Valerie Klainová ( K2b), 3. místo obsadila Kateřina Topinková (K2b). Fotografie z vyhlášení výsledků olympiády najdete zde.

Šikovné aranžérky

Šikovné aranžérky

09. 12. 2019

Adventní výzdoba již více než týden těší obyvatele a návštěvníky Kladna. Žákyně naší školy, aranžérky 1. a 2. ročníku, se podíleli na vánoční výzdobě galerie kladenského zámku. Všechny dekorace si žáci vyráběli sami, následně instalovali do výstavních místností kladenské galerie. Výsledek je nádherný. Vedení školy chválí žáky a děkuje učitelce ODV Lucii Zahrádkové za výbornou práci s žáky. Foto naleznete zde.

Křížem krážem staletími

Křížem krážem staletími

06. 12. 2019

V pátek 29. 11. se žáci školy zúčastnili již tradiční školní soutěže Křížem krážem staletími, při níž si mohli vzájemně porovnat své znalosti dějepisné i literární. Smyslem této soutěže bylo rozšiřování všeobecného přehledu u žáků, ale i připomenutí slavné historie českého národa. Nejlepší znalosti prokázal Jakub Mařík (S1), druhý se umístil Štěpán Menšík (L2) , třetí skončil Marek Pelc (L1). Vedení školy děkuje Mgr. Vočkové a Ing. Vočkové za organizaci této tradiční zajímavé a přínosné soutěže.

Návštěva reprezentačních prostor Pražského hradu

Návštěva reprezentačních prostor Pražského hradu

05. 12. 2019

V úterý 3. 12. 2019 se uskutečnila dlouho očekávaná návštěva Pražského hradu. V krásné předvánoční atmosféře tuto školní akci absolvovaly třídy V1, V2, S1 a L1. U Matyášovy brány proběhla nezbytná bezpečnostní kontrola a poté již všichni žáci za doprovodu hudby vstupovali do vyzdobených reprezentačních prostor. Mohli tak nerušeně obdivovat krásy Španělského či Trůnního sálu nebo Habsburského salonu. Krásný kulturní zážitek tak velmi důstojným způsobem doplnil a oživil výuku společenskovědních předmětů. Vedení školy děkuje Mgr. Pěnkavové za organizaci této akce.

Exkurzní vyučování pro maturanty oboru Sociální služby

Exkurzní vyučování pro maturanty oboru Sociální služby

05. 12. 2019

Zařízení Fontána v Kladně poskytuje terénní a ambulantní sociální služby osobám, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci. Ve středu 4. 12. 2019 sem přišly načerpat praktické informace žákyně maturitní třídy S4. Po prohlídce celého objektu se v učebně univerzity třetího věku setkaly s ředitelkou Mgr. Homolkovou. Hovořila s nimi o současné situaci, uvedla příklady praktického fungování služeb ve Fontáně a předestřela plány do budoucna. Všechny informace vhodně doplnily vědomosti žákyň z odborných předmětů. Jistě je pozitivně zúročí u maturitní zkoušky. Vedení školy děkuje Mgr. Sudové za organizaci této přínosné akce.

O dva dny později se třída S4 vydala do kavárny Bez konce, která nabízí alternativu k běžným restauracím a kavárnám. Pracují zde lidé s mentálním postižením jako pomocní barmani, snaží se je zde zapojit do běžného života. Naše žákyně v doprovodu vyučujícího Mgr. Patáka získaly další praktickou zkušenost, jak lze zapojit do aktivního života znevýhodněné občany. Fotografie z exkurzního vyučování najdete zde.

Poměřování znalostí v anglickém jazyce

Poměřování znalostí v anglickém jazyce

05. 12. 2019

V pátek 29. 11. 2019 se 27 žáků naší školy zapojilo do soutěže Best in English. K počítačům usedli se sluchátky žáci maturitních i učebních oborů. Texty i poslechy byly náročné, obtížnost byla dle hodnocení vyučující angličtiny vyšší než u maturitního didaktického testu. Nejlépe uspěla Andrea Forstová L1(77%), následovali Karel Prach L4 (75%), Marek Nový L3 (70%), Denisa Ševčíková S4, Michaela Šímová V3 (69%) a Mariana Rácová S2 (66%). Vedení školy chválí žáky za jejich znalosti a aktivitu a děkuje Mgr. Chovanové za organizaci této akce.

Skvělá reprezentace školy, gratulujeme!

Skvělá reprezentace školy, gratulujeme!

05. 12. 2019

Dne 3. a 4. 12. 2019 naši žáci reprezentovali školu na florbalovém turnaji středních škol ve sportovní hale ve Stochově. První den turnaj odehráli hoši ve složení: Jan Dlouhý (V4), Patrik Šmatlák (GP2), Martin Kindl (L4), Dominik Kučera (L4), Michal Nusl (P2), Jiří Ondráček (K3), Lukáš Kopřiva (K2A) a Matěj Jiřičný (L1). Hoši skončili na osmém místě. Děkujeme za super hru.

Den poté se uskutečnil turnaj dívek. Dívky nastoupily v sestavě: Lucie Řezáčová (L4), Gabriela Krézlová (S4), Veronika Jarešová (V4), Veronika Jůzová (V3), Adéla Hrabětová (V3), Denisa Klainová (S3), Denisa Běloušková (V2), Kristýna Vyskočilová (V2), Martina Juzlová (S1) Dívky hrály skvěle. Nastřílely 29 branek a již potřetí obhájily v tomto každoročním turnaji prvenství. Moc gratulujeme a děkujeme za úžasnou reprezentaci školy. Mgr. Míše Kyrych děkujeme za organizaci těchto akcí.
Fotografie z turnaje najdete zde.

Studijní oddělení

Studijní oddělení

03. 12. 2019

Z organizačních důvodů bude dne 5. 12. 2019 (čtvrtek) studijní oddělení otevřeno pouze do 15:00 hodin. Děkujeme Vám za pochopení.

Třeťáci sbírají zkušenosti

Třeťáci sbírají zkušenosti

02. 12. 2019

V úterý 26. 11. probíhalo ve Španělském sále Pražského hradu slavnostní vyhlášení Národní ceny kvality ČR. Pro pětistovku účastníků byl připraven i raut. Do skupiny obsluhujících číšníků patřili i naši žáci třetího ročníku oboru Kuchař-číšník Patrik Mauer, Daniel Klain a Jakub Hanuš. Byla to pro ně velká výzva a výborná zkušenost. Vedení školy tyto žáky velmi chválí za jejich aktivitu a reprezentaci školy. Foto naleznete zde.

Univerzita třetího věku

Univerzita třetího věku

29. 11. 2019

V budově naší školy můžeme někdy potkat i studenty- seniory. Kladenská univerzita třetího věku nabízí jako jeden za svých studijních oborů regionální dějiny. Ve středu 27. 11. 2019 přišli studenti této zajímavé historické disciplíny na prohlídku školy. Doprovázela je PaedDr. Irena Veverková, která se celoživotně zabývá historií a osobnostmi Kladna. Příchozí si prohlédli funkcionalistickou budovu školy, obnovené fresky malíře Aloise Všetečky i současné atraktivní vybavení školy. Průvodcem byl ředitel školy Mgr. Petr Paták, který velmi rád odpovídal na všetečné dotazy účastníků o současném dění i plánech do budoucnosti. Příjemná exkurze byla zakončená v kavárně-čajovně u šálků výborných horkých nápojů. Bylo to milé setkání.

Anglická literatura s anglickým čajem

Anglická literatura s anglickým čajem

28. 11. 2019

Ve středu 27. 11. 2019 si žákyně třídy S2 vyzkoušely, že strávit za sychravého počasí hodinu s knížkou a dobrým čajem, je velmi příjemné. Teď už pro ně nebude těžké si na zjednodušenou četbu klasické anglické literatury udělat čas i během vánočních prázdnin. Schopnost rychlé orientace v textu i znalost děl G. Chaucera, J. Swifta, M. Shelly nebo Ch.Dickense určitě využijí při maturitní zkoušce. Vedení školy děkuje Ing. arch. Sladké za organizaci této formy výuky. Fotografie najdete zde.

Florbalový turnaj

Florbalový turnaj

27. 11. 2019

Dne 27.11.2019 naši žáci reprezentovali školu na florbalovém turnaji KB Florbal challenge ve složení: Fík David (K1A), Kučera Matyáš (K1A), Chochola Adama (K2B), Ondráček Jiří (K3), Zíka Patrik (V1), Dlouhý Vojtěch (S2), Hofmann Pavel (L1), Kopřiva Lukáš (L1), Skalák Adam (L1), Pelc Marek (L1), Chromec Filip (L1), Jiřičný Matěj (K2A), Kohlíček David (V2), Nusl Michal (P2) a Elicer Tomáš (K1A). Turnaj se konal ve sportovní hale BIOS v Kladně. Hráči postoupili ze základního kola a hráli o 3.-4.místo.

Na turnaji jsme skončili čtvrtí. Vedení školy děkuji všem hráčům za bojovnost a týmovou spolupráci, Mgr. Kyrych za organizaci. Fotografie z turnaje najdete zde.

Chceš být úspěšný? Vzdělávej se.

Chceš být úspěšný? Vzdělávej se.

23. 11. 2019

Ve čtvrtek 21. 11. 2019 byl dalším dnem otevřených dveří v naší škole. Žáci a pedagogové připravili s podporou KÚ Středočeského kraje projektový den Chceš být úspěšný? Vzdělávej se. Nosnou myšlenkou byla důležitost vzdělání pro život, pro lepší uplatnění na trhu práce. Učební a studijní obory se příchozím představily prostřednictvím workshopů, kvízů a vědomostních soutěží. Nanečisto se zkoušely přijímačky z matematiky a českého jazyka, žáci si mohli zábavnou formou ověřit své znalosti z angličtiny a češtiny. Svůj stánek zde měl i hotel Marriott Prague Airport, ve kterém naši kuchaři a číšníci vykonávají odborný výcvik.

Bilancování návštěvnosti dne otevřených dveří je nadmíru pozitivní. Uvítali jsme minimálně 250 žáků a stovku dospělých. Všichni po prohlídce školy odcházeli velmi spokojeni. Vedení školy děkuje žákům a pedagogům, kteří tento projekt připravili a výborně realizovali. Foto naleznete zde.

Přátelé v Evropě

Přátelé v Evropě

22. 11. 2019

Naše škola začala v letošním roce spolupracovat s polskou střední školu. Konkrétně je to Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki ve Wieliczce. Naše školy jsou si podobné svým studijním zaměřením, máme žáky stejné věkové kategorie i podobných zájmů. V úterý 12. 11. 2019 jsme přivítali první skupinu polských žáků a pedagogů. Byl pro ně připraven atraktivní program (více zde). Spolupráce byla navázána, žáci i pedagogové se seznámili s českým vzdělávacím školským systémem, účastnili se workshopů i vyučovacích hodin. Aktivně se zapojili do připravených kulturních a sportovních akcí. Tuto akci hodnotíme jako skvělou. Více informací o spolupráci s partnerskou školou najdete zde. Fotodokumentaci najdete zde.

Upozornění pro maturanty

Upozornění pro maturanty

21. 11. 2019

Přihlašování k maturitní zkoušce podle Vyhlášky č. 177/2009 Sb., o bližších podmínkách ukončování vzdělávání ve středních školách maturitní zkouškou, § 4 odst. (1), žák podává k maturitní zkoušce, opravné zkoušce nebo náhradní zkoušce přihlášku k maturitní zkoušce, jejíž vzor je uveden v příloze č. 1 k této vyhlášce, řediteli školy, a to nejpozději do 1. prosince pro jarní zkušební období. Protože 1. 12 2019 je neděle, musí být přihláška podána (doručena) na studijní oddělení do pátku 29. 11. 2019 (zde je možné si vyzvednout tiskopis). Pracovní doba studijního oddělení je v pátek do 15:00 hodin.

Den otevřených dveří, projektový den pro žáky ZŠ

Den otevřených dveří, projektový den pro žáky ZŠ

20. 11. 2019

Dovolujeme si Vás pozvat na projektový den CHCEŠ BÝT ÚSPĚŠNÝ? VZDĚLÁVEJ SE! Projektový den se uskuteční ve čtvrtek 21. 11. 2019 od 12:30 hodin v budově školy. Věříme, že tento den otevřených dveří Vám pomůže při rozhodování o dalším studiu. Těšíme se na Vás.

Pozvánku včetně programu dne najdete zde.

Celoškolní volejbalový turnaj se vydařil

Celoškolní volejbalový turnaj se vydařil

19. 11. 2019

Se Dnem boje za svobodu a demokracii je v naší škole spojen volejbalový turnaj. Ten letošní jsme pořádali v pátek 15. 11. 2019. Výjimečný byl tím, že se do něj zapojili i polští žáci Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki z Wieliczky. Slavnostního zahájení se účastnili radní Středočeského kraje Mgr. Aneta Heřmanová a pan radní Martin Draxler. Celoškolní volejbalové klání mělo i bohatý doprovodný program. Ve velmi dynamickém vystoupení se představila žákyně Marie Řezáčová (V1) se svým týmem Aerobic Dancers Kladno, Veronika Kárská (S2) předstoupila před zaplněné hlediště s krásnou písní, ve skupině Street dance tančil náš žák Lukáš Petrák (V1). Mezi amatérské volejbalisty zavítali i profesionální hráči extraligového Kladna. Předvedli ukázky volejbalových technik a potrénovali s dobrovolníky. Jejich vystoupení se setkalo s velkým ohlasem. Touto zdařilou akcí provázel přítomné slovem i hudbou moderátor Honza Lukavský. Nechyběly roztleskávačky, maskoti, skandování, třídní vlajky i originální dresy. Mezitřídní boje byly dramatické, vyhrát však mohl jen jeden tým. Velká gratulace vítězi turnaje - loňské prvenství obhájil tým GP2, který porazili v nesoutěžních utkání jen polští sportovci.

Byl to příjemný sportovní den, důstojně jsme si připomněli listopadové události. Fotografie ze turnaje najdete zde. Reportáž uvidíte zde.

Ohlédnutí za gastrofestivalem

Ohlédnutí za gastrofestivalem

18. 11. 2019

K listopadovým aktivitám naší školy patří již několik let účast našich žáků na gastrofestivalu v Lysé nad Labem. Tato každoroční přehlídka prezentuje kuchařské umění nejen profesionálů, ale i začínajících kuchařů a studentů středočeských škol. K vidění byla show profesionálních kuchařů i kulturní akce. Žáci naší školy v letošním roce nabízeli klasické české zabíjačkové speciality. Zájem byl obrovský. Vedení školy děkuje žákům za reprezentaci a učiteli ODV panu Hlouškovi za organizaci. Na foto se podívejte zde. Video z gastrofestivalu najdete zde.

Volejbalový turnaj středních škol

Volejbalový turnaj středních škol

14. 11. 2019

Ve středu 13. 11. 2019 se žákyně naší školy zúčastnily volejbalového turnaje středních škol na Stochově. Turnaje se účastnilo osm týmů. Všechna utkání byla náročná, náš tým obsadil páté místo. Školu reprezentovala tato děvčata: Helisová Tina (S3), Vyskočilová Kristýna (V2), Běloušková Denisa (V2), Zachová Michaela (V2), Sokolová Kateřina (V2), Skalníková Veronika (L1) a Nosálová Tereza (A1). Děkujeme dívkám za reprezentaci školy a Mgr. Kyrych za organizaci. Fotografie z turnaje najdete zde.

Vlčí máky na polích flanderských

Vlčí máky na polích flanderských

11. 11. 2019

V pátek 8. 11. 2019 se naši žáci a učitelé účastnili vzpomínkového setkání na náměstí Svobody. Zástupci Československé obce legionářské, kladenského magistrátu a dalších spolků a organizací si spolu s veřejností připomněli Den válečných veteránů. Pietní akt se uskutečnil u pomníku obětí 1. světové války, součástí programu bylo vystoupení žákyně Elišky Rambové, která recitovala báseň Johna McCraa Na polích flanderských.

Vedení školy děkuje žákům tříd S1 a L2 za reprezentaci školy, Mgr. Vočkové a Mgr. Richterové za organizaci této akce. Fotografie ze vzpomínkového setkání najdete zde.

Svatomartinské posvícení

Svatomartinské posvícení

11. 11. 2019

Tematické obědy ve školní jídelně se těší velké oblibě. Pátek 8. 11. 2019 patřil svatomartinskému posvícení. Na jídelníčku byly kachní stehna, bramborové knedlíky, zelí a posvícenské koláče. V nabídce byla i tortilla s kuřecím masem či zeleninový salát s grilovanými kousky lososa. Strávníci byli nadšeni, jídla byla výborná, aranžérkami vytvořená výzdoba krásná.

Vedení školy děkuje týmu školní kuchyně a učitelům ODV kuchařů i aranžérek za skvěle odvedeno práci. Fotografie z posvícení najdete zde.

Třídní schůzky

Třídní schůzky

08. 11. 2019

V úterý 12. 11. 2019 se od 15:30 do 17:00 hodin konají třídní schůzky. Dostavte se prosím do školy, třídní učitelé pro Vás mají připravené podrobné informace o prospěchu, chování i akcích, které škola připravuje. K dispozici Vám budou všichni pedagogové naší školy. Vaše účast je nutná. V případě, že se nemůžete třídních schůzek zúčastnit, kontaktujte prosím neprodleně třídního učitele.

Středoškolská futsalová liga

Středoškolská futsalová liga

07. 11. 2019

V úterý 5. 11. 2019 se žáci naší školy zúčastnili 1. kola Středoškolské futsalové ligy ve Slaném. Reprezentanti naší školy ve složení: Martin Kindl L4, Adam Skalák L1, Jan Dlouhý V4, Andreas Jůza S1, Matěj Veiner L2, Erik Šverčič L2, Vojtěch Baruzzi L2 obsadili 2. místo, které naší škole zajistilo postup do 2. kola. Všem žákům děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme další hezké výsledky. Vedení školy děkuje Mgr. Mudruňkovi za organizaci. Hráče postupového týmu najdete zde.

Schůze spolku Beneška

Schůze spolku Beneška

07. 11. 2019

Vážení rodiče, vážení zletilí žáci,

v úterý 12. 11. 2019 se koná členská schůze spolku Beneška, která proběhne jako součást třídních schůzek. K nahlédnutí jsou pro Vás připraveny doklady o hospodaření spolku Beneška, v 1. patře v kanceláři 115 - u ekonomky spolku Beneška paní Evy Panenkové.

Těšíme se na setkání s Vámi.

Mgr. Michaela Kyrych
předsedkyně spolku Beneška

Basketbalový turnaj středních škol

Basketbalový turnaj středních škol

05. 11. 2019

Dne 5. 11. 2019 se naši žáci zúčastnili basketbalového turnaje středních škol. Naši školu reprezentovali tito hráči: Hubáček Petr GP2, Dvořák Jan K1A, Kraus Filip K1A, Elicer Tomáš K1A, Fík David K1A, Hofman Pavel L1, Pelc Marek L1, Mikuš Adam L3, Botoš Pavel L3 a Hanuš Jakub K3. V základní skupině byly odehrány dva zápasy. Bohužel se nám nepodařilo s jednou výhrou a jednou prohrou dostat do dalšího kola. Našim sportovcům děkujeme za reprezentaci školy, Mgr. Kyrych za organizaci. Fotografie z turnaje najdete zde.

Video z adaptačního kurzu

Video z adaptačního kurzu

02. 11. 2019

V týdnu od 9. 9. 2019 se žáci prvních ročníků účastnili adaptačního pobytu v rekreačním středisku Kletečná u Humpolce. Video z kurzu najdete zde.

Poslanecká sněmovna

Poslanecká sněmovna

31. 10. 2019

Ve čtvrtek 31. 10. 2019 navštívily třídy V1 a L3 Poslaneckou sněmovnu PČR. Po zhlédnutí dokumentu v informačním středisku a nezbytné bezpečnostní kontrole následovala komentovaná prohlídka historické budovy. Žáci obdivovali zejména jednací sál, ve kterém dokonce usedli přímo do poslaneckých lavic. Vyvrcholením celé akce bylo osobní setkání s panem poslancem Vojtěchem Munzarem. Jeho poutavé vyprávění o výkonu poslaneckého mandátu udělalo krásnou tečku za tímto výborným exkurzním vyučováním. Vedení školy děkuje Mgr. Pěnkavové a Mgr. Mudruňkovi za organizaci. Fotografie z exkurze najdete zde.

Zlatá dívka z naší školy

Zlatá dívka z naší školy

29. 10. 2019

V říjnu 2019 se v nizozemském Leidenu uskutečnilo mistrovství světa v aerobiku. V juniorské kategorii soutěžila i pětice dívek za Sport Academy Kladno. Jednou z nich byla i žákyně naší školy Anna Hrabovská. Se svými týmovými kolegyněmi předvedly vystoupení nazvané Charlie Chaplin. A byly skvělé. V náročné konkurenci světového šampionátu vybojovaly zlato. Velmi blahopřejeme a jsme moc rádi, že do naší školy chodí takováto šikovná sportovkyně. Článek v KD najdete zde, fotografii diplomu zde.

Účastnili jsme se veletrhu školy

Účastnili jsme se veletrhu školy

24. 10. 2019

Ve středu 23. 10. 2019 probíhala v Mělníku přehlídka středních škol a firem Vzdělávání 2019. U našeho stánku jsme prezentovali učební a studijní obory, příchozí se dozvěděli o konkrétním zaměření oboru, náplni studia a uplatnění absolventů na trhu práce. Mělník a Kladno sice rozděluje značná vzdálenost, ale v naší škole studují i žáci z této oblasti. Prezentace naší školy byla velmi úspěšná. Vedení školy děkuje Ing. Nobilisové a paní Procházkové, které se této akce skvěle zhostily. Fotografie z veletrhu najdete zde.

Evropský MiniParlament

Evropský MiniParlament

24. 10. 2019

Dne 25. 10. 2019 se v naší škole uskutečnil projekt Evropský MiniParlament Mladých diplomatů. Zúčastnili se ho žáci druhého a třetího ročníku oboru Veřejnosprávní činnost.
Hostem programu byl JUDr. Pavel Telička, který zastával funkci Evropského komisaře, Místopředsedy EP i stálého představitele ČR při EU. Vzhledem ke svým osobním zkušenostem přiblížil posluchačům problematiku evropské integrace a velmi ochotně odpovídal na jejich dotazy. Po vystoupení významného evropského politika následovala simulace zasedání EP, kterou vedli zástupci spolku Mladí diplomaté. Žáci si při ní vyzkoušeli, jak náročné je hledání názorové shody při řešení celoevropských problémů.

Tento edukativní projekt byl velmi zdařilý. Vedení školy děkuje Bc. Neumannové a Mgr. Pěnkavové za přípravu a realizaci. Foto zde.

Hezké rozloučení před podzimními prázdninami

Hezké rozloučení před podzimními prázdninami

24. 10. 2019

V pátek 25. 10. 2019 se strávníci těšili na halloweenský oběd. Celá škola byla krásně tematicky i podzimně vyzdobená, k vidění byly i roztodivné svítící dýně. Mimořádně dobré menu a strašidelné zákusky čekaly na žáky i zaměstnance ve školní jídelně. Vedení školy děkuje všem aranžérům, kuchařům-číšníkům, učitelům ODV i osazenstvu kuchyně za úžasné nápady, vkusnou výzdobu a výborné jídlo.

Vše bylo perfektní. Těšíme se na Vás po podzimních prázdninách, tj. ve čtvrtek 31. 10. 2019. Fotografie ze dne najdete zde.

Projekt v angličtině pro maturanty

Projekt v angličtině pro maturanty

21. 10. 2019

V pátek 18. 10.2019 třída GP2 absolvovala projektovou výuku ANJ. Prostřednictvím tvorby zjednodušeného filmového scénáře se žáci podrobně seznámili s klasickým dílem anglické literatury Ch. Dickense- A Christmas Carol (Vánoční koleda). Vyzkoušeli si svoji schopnost získat, předávat a třídit informace v anglickém jazyce. Společně skládali příběh, popisovali postavy a upravovali dialogy.

Úroveň znalosti anglického jazyka jednotlivých studentů se výrazně lišila, ale přesto po celou dobu čtyřhodinového bloku pracovali všichni s maximálním nasazením. Nejvíce si žáci užili soutěž jednotlivých týmů o nejlepší scénu připravovaného filmu. Foto z akce naleznete zde.

Vedení školy velmi děkuje Ing. arch. Sladké za přípravu a realizaci tohoto výborného projektu.

Veletrh vzdělávání v Berouně

Veletrh vzdělávání v Berouně

17. 10. 2019

Naše škola si již tradičně účastní přehlídek vzdělávání ve středních Čechách. Ve středu 16. 10. 2019 jsme se prezentovali v Berouně. Tato burza škol byla ve znamení mimořádného zájmu žáků a jejich rodičů. Naši pedagogové poskytovali příchozím informace o studijních a učebních oborech, zájmové činnosti i uplatnění absolventů na trhu práce. Vedení školy děkuje Mgr. Kyrych a učitelce odborného výcviku paní Procházkové za reprezentaci školy a zvládnutí celodenního maratonu rozličných otázek mnoha zájemců. Foto z akce naleznete zde.

Lyžařský a snowboardový kurz

Lyžařský a snowboardový kurz

17. 10. 2019

Mohlo by se zdát, že únor 2020 je ještě hodně daleko. Záleží ale na úhlu pohledu. Pokud se chcete účastnit letošního lyžařského a snowboardového kurzu, je nyní ten správný čas pro přihlášení. Podrobné informace naleznete zde.

Halloweenský oběd v naší skvělé jídelně

Halloweenský oběd v naší skvělé jídelně

17. 10. 2019

I v letošním školním roce nabídne naše školní jídelna tematické obědy. Začínáme v pátek 25. 10. 2019. Dýně, strašidelné rekvizity, čarodějnice a černé kočky jsou symbolem tohoto původně keltského, následně amerického svátku. Zveme všechny žáky i zaměstnance na výborný oběd v halloweenském duchu. Menu naleznete zde.

Přátelé v Evropě

Přátelé v Evropě

15. 10. 2019

Ve dnech 9. – 12. 10. 2019 realizovalo vedení naší školy návštěvu do partnerské školy v polské Wielicze. Tato státní škola Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki poskytuje žákům středoškolské vzdělání s maturitou, svým studijním zaměřením jsou obě naše školy velmi podobné. Partnerství se podařilo řediteli školy navázat v dubnu tohoto roku na mezinárodní konferenci ředitelů v Německu, tj. Forum for headmasters and members of school management.

Hlavním pilířem návštěvy byla prohlídka školy, setkání s polskými kolegy a žáky. Budova školy prošla v uplynulých letech zásadní rekonstrukcí, proto poskytuje svým 700 žákům ideální podmínky pro vzdělávání - moderně vybavené učebny i multifunkční hřiště.

Druhou rovinou pobytu v Polsku byla nesmírně zajímavá prohlídka solných dolů ve Wielicze a návštěva historického města Krakow. Pro setkání s polskými partnery byla charakteristická jejich dokonalá hostitelská péče a konstruktivní domluva o dalším společném programu mezi školami. V listopadu naši školu navštíví žáci z Polska, kteří se zúčastní i celoškolního volejbalového turnaje. V březnu čeká naše žáky cesta do partnerské školy ve Wielicze. Fotografie z návštěvy najdete zde.

Web partnerské školy
Mezinárodní odborný veletrh v Letňanech

Mezinárodní odborný veletrh v Letňanech

15. 10. 2019

V pátek 11. 10. 2019 třídy K2A a P2 navštívily specializovaný odborný veletrh FOR GASTRO & HOTEL, FOR INTERIOR v Praze, který je zaměřený na gastronomické zařízení, vybavení restaurací a hotelů, potraviny a nápoje. Součástí jsou odborné přednášky a workshopy pro profesionály, prezentace kulinářských specialit a novinek na trhu. Žáci viděli praktické ukázky z gastronomie na soutěži Kuchař roku a Czech teatenders. Součástí veletrhu byla i největší přehlídka toho nejlepšího z bytového designu, nábytku a interiérů. Žáci byli touto akcí nadšeni, rozšířili si své gastronomické znalosti a viděli mnoho novinek ze svého oboru.

Vedení školy děkuje Mgr. Pavlíčkové a Mgr. Schröderové, které tuto přínosnou akci zorganizovaly. Fotografie z exkurze najdete zde.

Veletrh vzdělávání 2019

Veletrh vzdělávání 2019

07. 10. 2019

V Domě kultury na Sítné probíhá ve dnech 8. a 9. října 2019 veletrh vzdělávání, který nabízí ucelenou přehlídku středních škol. Jeho hlavním cílem je přiblížit jednotlivé vzdělávací instituce žákům, kteří v letošním školním roce ukončí povinnou školní docházku. Tradiční místo na této přehlídce má i naše škola. Deváťáci a jejich rodiče zde obdrží od našich pedagogů a žáků vyčerpávající informace o maturitních i učebních oborech. Máme co nabídnout, jsme opravdu dobrá škola.

Vedení školy děkuje všem zaměstnancům a žákům za skvělou reprezentaci a propagaci školy. Foto z akce naleznete zde.

Olympionici ve škole

Olympionici ve škole

06. 10. 2019

Atraktivní zpestření výuky si užili v pátek 4. 10. 2019 vybraní žáci naší školy. Na zajímavé setkání s žáky přijeli účastníci olympijských her v Pchjongčchangu – bobisté Dominik Dvořák, Jan Šindelář, Jakub Nosek a Jaroslav Kopřiva, s sebou přivezli i čtyřbob (respektive jeho polovinu). Tento sport rozhodně nepatří k masovým, proto posluchačům nejdříve vysvětlili způsoby tréninku a fyzické přípravy i charakteristiku závodů. Žáci zhlédli videa ze soutěží, pokládali zvídavé otázky a sledovali videa. Setkání s těmito vynikajícími sympatickými bobisty zakončila autogramiáda. Byla to opravdu skvělá akce. Bobisté, děkujeme. Foto naleznete zde.

Keramický kroužek

Keramický kroužek

02. 10. 2019

Chcete se naučit pracovat s hlínou? Rádi byste si osvojili ty kouzelné modelářské malířské a dekorační techniky, ale nemáte příležitost? Zde Vám nabízíme možnost vyrobit si mnoho výrobků rozličného charakteru od jednoduchého vyřezávání z plátů až po modelování těch složitějších.

Výroba keramiky je příjemně strávený čas. Ne nadarmo je práce s hlínou jednou z psychorelaxačních metod.

Připojte se k nám.

Muzikál v anglickém jazyce

Muzikál v anglickém jazyce

01. 10. 2019

Naše škola pokračovala v několikaleté tradici spolupořádání muzikálu v anglickém jazyce. S pražskou partnerskou Hudební akademií Pavly Zumrové připravila pro naše žáky i žáky základních škol krásný kulturní zážitek. V úterý 1. 10. 2019 zhlédli návštěvníci ve dvou představeních broadwayský muzikál The sound of music. Příběh novicky z kláštera, která nastoupí jako guvernantka do rodiny ovdovělého námořního kapitána se sedmi dětmi, nabídl krásné muzikálové melodie i příběh se šťastným koncem. Žáci i pedagogové byli představením nadšeni, s výukovými materiály k muzikálu budou dále žáci pracovat v hodinách angličtiny. Na foto se podívejte zde.

Projekt Ireas pokračuje

Projekt Ireas pokračuje

30. 09. 2019

V týdnu od 23. 9. 2019 se vybraní žáci třetího ročníku oboru Kuchař-číšník účastnili exekutivního týdne v rámci projektu Ireas, který je zaměřen na dovednostní rozvoj žáků s ohledem na jejich praktické uplatnění. Žákům se věnovali odborníci z Asociace kuchařů a cukrářů paní Maria Horníková,pan Pavel Bortník a další profesionálové Součástí programu bylo několik velmi zajímavých workshopů. Žáci se seznámili například se způsobem, jak se vyrábějí nože, jejich rozdělení a praktické využití. Vyvrcholení týdenního programu byl opulentní raut, který si účastníci připravili od nanormování, přes nákup surovin až k profesionálnímu založení tabule. V jejich režii byla i obsluha účastníků.

Vedení školy chválí žáky za jejich aktivní práci v celém týdnu a děkuje Mgr. Schröderové, která žáky doprovázela. Fotografie z exekutivního týdne najdete zde.

Staňme se dárci kostní dřeně

Staňme se dárci kostní dřeně

26. 09. 2019

Dne 25. 9. 2019 navštívila naši školu paní Věra Šilerová z Českého národního registru dárců kostní dřeně. Přednášky se zúčastnily třídy L4,V4,S4, jejím cílem bylo žákům objasnit co je to registr dárců kostní dřeně a jak se člověk dárcem kostní dřeně může stát. Přednáška byla velmi poutavá, žáci měli i mnoho dotazů ohledně kampaně registru. Celá akce byla velmi přínosná a zajímavá. Nikdo nikdy neví, kdy bude cizí pomoc potřebovat. Vedení školy děkuje Mgr. Jelínkové, která tuto akci zorganizovala. Na foto se podívejte zde a na leták zde.

Exkurzní vyučování na vinici svaté Kláry

Exkurzní vyučování na vinici svaté Kláry

24. 09. 2019

V pátek 20. 9. 2019 navštívili žáci třídy GP2 vinici svaté Kláry v Botanické zahradě v Praze. Průvodkyní jim byla žena z nejpovolanějších – vedoucí vinice Ing. Vladimíra Egertová. Vysvětlila žákům, jak tato vinice funguje, jaké jsou jednotlivé fáze práce ve vinohradu. Následně je zahrnula velkým množstvím informací o druzích vín a jejich charakteristických vlastnostech, provedla je výrobnou vína, kde proběhla i ochutnávka moštu z hroznového vína. Všechny informace, které se žáci při exkurzi dozvěděli, uplatní v letošním školním roce při profilové maturitní zkoušce. Vedení školy děkuje Mgr. Pavlíčkové za organizaci této skvělé akce. Foto naleznete zde.

Pobytový a poznávací zájezd do Anglie

Pobytový a poznávací zájezd do Anglie

22. 09. 2019

V červnu 2020 pořádá škola pro naše žáky zájezd do Anglie. Zájemci se mohou hlásit u Mgr. Richterové (kabinet 107) nebo u Mgr. Chovanové (kabinet 010) nejpozději do 1. října 2019. Podrobné informace naleznete zde.

Atraktivní odborný výcvik

Atraktivní odborný výcvik

19. 09. 2019

Nedílnou součástí vzdělávání učebního oboru Kuchař-číšník je odborný výcvik. Žáci tohoto oboru vykonávají odborný výcvik na zajímavých pracovištích, k nejatraktivnějším z nich patří hotel Courtyard by Marriott Prague Airport. Několikaletá spolupráce je pro žáky velkým přínosem, v prostředí mezinárodního hotelu získávají velmi cenné zkušenosti, V říjnu se uskuteční setkání rodičů žáků, kteří sem na praxi docházejí, s vedením hotelu. Cílem je, aby rodiče poznali prostředí, ve kterém jejich děti pracují. Pozvánku si prohlédněte zde.

Klub mladého diváka

Klub mladého diváka

19. 09. 2019

V letošním školním roce si příznivci divadla opět přijdou na své. V rámci Klubu mladého diváka mohou navštívit tři vybraná představení v různých pražských divadlech. Celková cena za tato tři představení je 325 Kč. Zájemci se můžou přihlásit u Mgr. Barbory Richterové (kabinet č. 107) nejpozději do 7. října 2019.

Úspěšné zakončení studia

Úspěšné zakončení studia

18. 09. 2019

První polovina září je obdobím, kdy probíhají maturitní a závěrečné zkoušky v podzimním termínu. Žáci, kteří z nejrůznějších důvodů nevyužili jarní termín, mají šanci získat maturitní vysvědčení či výuční list. Ti, kteří nepodcenili přípravu, byli úspěšní, studium zdárně zakončili. Atmosféru zkoušek si můžete prohlédnout zde.

Školní parlament

Školní parlament

13. 09. 2019

V pátek 13. 9. 2019 proběhlo v budově školy první jednání školního parlamentu v tomto školním roce. Žáci se dozvěděli, co nového se podařilo ve škole v průběhu prázdnin, novinky o školní kuchyni a především byli seznámeni s organizací školního roku. Ředitel školy, výchovná poradkyně a školní metodik prevence seznámili žáky s jejich náplní práce, zejména se strategií školy u neprospívajících žáků. Na závěr jednání žáci měli možnost vyjádřit své náměty či připomínky. Zápis ze školního parlamentu najdete na nástěnce výchovného poradce, tj. v prvním patře budovy. Fotografie z jednání najdete zde.

Světluška

Světluška

10. 09. 2019

Žáci naší školy se již několik let pravidelně účastní sbírkových dnů pro Světlušku. Cílem dobročinné sbírky je pomoci dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením. V letošním roce se v úterý 10. 9. 2019 zapojili do této akce žáci třídy S3. Vydali se do centra města, aby oslovili kladenské občany, posléze s kasičkami prošli i naši školu. Byli velmi spokojeni, protože se setkávali se vstřícnými občany, spolužáky i zaměstnanci školy. Vedení školy velmi děkuje žákům za jejich aktivitu, Mgr. Sudové za přípravu, organizaci a realizaci této charitativní akce. Foto naleznete zde, článek v Kladenském deníku zde.

Adaptační pobyt žáků

Adaptační pobyt žáků

09. 09. 2019

V týdnu od 9. 9. 2019 se žáci prvních ročníků účastní adaptačního pobytu v rekreačním středisku Kletečná u Humpolce. Téměř dvě stovky dětí a pedagogů před sebou mají velmi zajímavý týden. V bohatém programu jsou zastoupeny týmové soutěže, sportovní aktivity, kulturní zážitky i turistika. Adaptační pobyt je prioritně zaměřen na vytvoření pozitivních a přátelských vztahů nejen mezi žáky v třídních kolektivech, ale i mezi žáky a pedagogy. Prvákům držíme palce, aby se jim kurz vydařil, v jejich středoškolském studiu byli úspěšní a ve škole se jim líbilo. Na foto se můžete podívat zde.

Zahájení školního roku 2019 – 2020

Zahájení školního roku 2019 – 2020

01. 09. 2019

V pondělí 2. 9. 2019 jsme zahájili nový školní rok, kterého se účastnilo téměř 600 žáků. V průběhu prázdnin probíhaly v budově stavební úpravy, odkrývaly se nástěnné mozaiky, vybavení školy prošlo další modernizací. Vedení školy přeje žákům a pedagogům, aby pro ně byl letošní rok úspěšný.

Na foto se můžete podívat zde.

Zahájení školního roku 2019 – 2020

Zahájení školního roku 2019 – 2020

27. 08. 2019

Vážení rodiče, vážení žáci, školní rok 2019 - 2020 zahajujeme v pondělí 2. 9. 2019 od 8:00 hodin v budově školy. Rozmístění tříd do konkrétních učeben najdete na vstupních dveřích a dotykové obrazovce v přízemí školy. Budou probíhat třídnické hodiny – organizační záležitosti, žáci prvních ročníků končí v 11:30 hodin, ostatní ročníky a nástavbové studium v 10:40 hodin.

Těšíme se na Vás.

Upozornění

Upozornění

22. 08. 2019

Z důvodu rekonstrukce vestibulu školy je hlavní vchod od 26. do 30. 8. 2019 uzavřený. Do budovy školy vstupujte vedlejším vchodem, tj. z ulice Pavlisova. Do 30. 8. 2019 probíhají v areálu zemní a stavební práce související s odizolováním budovy.

Rozpis zkoušek v prodlouženém klasifikačním období a rozpis opravných zkoušek najdete na hlavní nástěnce školy v přízemí.

Upozornění pro maturanty

Upozornění pro maturanty

15. 08. 2019

Dnes 16. 8. 2019 byla všem maturantům,kteří vykonávají písemnou část maturitní zkoušky, poslána emailem pozvánka k maturitní zkoušce na spádové škole tj. Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické, Kladno, Havířská 1141.

Prázdninový provoz 2019

Prázdninový provoz 2019

27. 06. 2019

Vedení školy přeje všem žákům, rodičům, zaměstnancům a přátelům školy krásné a pohodové léto.

Úřední hodiny studijního oddělení, podatelny v době letních prázdnin najdete zde. Z organizačních důvodů bude dne 4. 7. 2019 studijní oddělení zcela uzavřeno. Děkujeme za pochopení.

Informace pro žáky maturující v září 2019

Informace pro žáky maturující v září 2019

26. 06. 2019

Dnes byl všem přihlášeným odeslán na jejich email výpis z přihlášky k maturitní zkoušce. Přihlášku pečlivě zkontrolujte a na studijním oddělení podepište protokol. Protokol můžete odeslat také emailem na adresu školy. V sekci maturitní zkoušky najdete termíny ústní zkoušky včetně jmenování maturitní komise.
Kontrola pomůcek k maturitní zkoušce podzim 2019 (tabulky, slovníky a další pomůcky) proběhne ve škole SZŠ a VOŠZ Kladno ve dnech 27. - 31. 8. od 8.00 do 12.00 hodin, 29. 8. od 8.00 do 16.00 hodin.

Dobojováno, výuční listy předány

Dobojováno, výuční listy předány

25. 06. 2019

Žáci třetích ročníků učebních oborů v minulém týdnu zvládli ústní zkoušky, což byl poslední krok k získání výučních listů. V pondělí 24. 6. 2019 se sešli čerství absolventi, pedagogové, rodiče a přátelé žáků ke slavnostnímu předání výučních listů. Uskutečnilo se v budově školy, bylo hezké a dojemné. Přejeme našim čerstvým absolventům hodně štěstí v profesním a osobním životě. Na foto se můžete podívat zde.

Projektový den se nám opět vydařil

Projektový den se nám opět vydařil

25. 06. 2019

Ve čtvrtek 20. 6. 2019 se uskutečnil projektový den Workshop studijních a učebních oborů, aneb Den plný zážitků. Tato akce byla spolufinancována a pořádána ve spolupráci se Středočeským krajem v rámci projektu EU – Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje. Účastnilo se jí téměř 400 žáků naší školy i škol základních, pozvání přijali významní hosté – primátor města Kladna pan Dan Jiránek a zástupci Krajského úřadu Středočeského kraje. Jednotlivá stanoviště představovala konkrétní studijní a učební obory školy, a to formou tvořivých dílen, soutěží, ochutnávek a kvízů. V doprovodném programu se představili příslušníci HZS, kteří vyprošťovali naše žákyně z vraku automobilu, džudisté TJ Praha-Vršovice vystoupili nejen s ukázkami, ale zapojili do klání na tatami i žáky. Velmi atraktivní byly bloky cvičení zumby pod vedením profesionálního fitness trenéra pana Macha, k vyhledávaným patřil i stánek České pošty. Vyvrcholením programu byla autogramiáda hokejistů Rytíři Kladno.

Projektový den se setkal s nadšeným ohlasem účastníků a velkou spokojeností organizátorů, lze konstatovat, že byl opravdu skvělý. Vedení školy děkuje všem zaměstnancům, kteří se na této akci podíleli, žákům za aktivní účast.
Foto naleznete zde, videoreportáž zde.

Ředitelské volno

Ředitelské volno

19. 06. 2019

Vážení žáci, vážení rodiče, v souladu s ustanovením § 24, odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů a s ustanovením § 2 odst. 5 vyhlášky č. 16/2005 Sb. o organizaci školního roku, vyhlašuji dne 21. 6. a 28. 6. 2019 z provozních důvodů volný den.

Vedení školy včetně všech zaměstnanců budou na pracovišti dle úředních hodin, ředitel školy.

Zábavná maturita

Zábavná maturita

18. 06. 2019

Naše škola se již podruhé zapojila do projektu podporovaného KAP Zábavná maturita. V týdnu od 10. 6. 2019 se uskutečnilo celkem šest ukázkových hodin.
Vedení školy děkuje všem učitelům za skvěle připravené hodiny. Více informací najdete na webu KAP.

Sociální činnost z pohledu praxe

Sociální činnost z pohledu praxe

16. 06. 2019

Ve čtvrtek 13. června se žáci tříd S1 a S2 zúčastnili velmi zajímavé besedy se sociální pracovnicí, terapeutkou a členkou kladenského Dobrovolnického centra v jedné osobě, Mgr. Veronikou Němcovou. V interaktivně koncipovaném programu zprostředkovala studentům velmi bohaté zkušenosti ze své praxe, debatovalo se mimo jiné o významu motivovanosti k výkonu sociální práce a o nezastupitelné úloze psychohygieny v pomáhající profesi. Milým zjištěním byl pro studenty fakt, že Veronika na naší škole absolvovala studium oboru Sociální činnost.

Vedení školy děkuje Mgr. Richterové za organizaci této skvělé besedy.

A po prázdninách do nové školy

A po prázdninách do nové školy

16. 06. 2019

Čtvrteční odpoledne 20. 6. 2019 patřilo v naší škole třídním schůzkám. Pro informace si přišli rodiče žáků budoucích prvních ročníků. Třídní učitelé je zahltili velkým množstvím údajů, pokynů, formulářů a dalších sdělení. Na nové žáky se těší pedagogický sbor a všichni věří, že společné několikaleté úsilí bude zakončeno úspěšně zvládnutou maturitou či získáním výučního listu.

Beseda o sportu

Beseda o sportu

12. 06. 2019

Ve středu 12. 6. 2019 se žáci tříd G1 a V3 účastnili besedy s moderátorkou a sportovní komentátorkou Darinou Vymětalíkovou. Hlavním tématem byl samozřejmě sport, komentování přenosů a osobní zážitky. Své vyprávění paní redaktorka doplnila bohatou fotodokumentací, která žákům její zážitky vizuálně doplnila. V závěru setkání byl prostor i na dotazy. Většina z nich byla směřována na zkušenosti ze setkání se sportovci, jací jsou mimo hřiště. Beseda se setkala s velmi pozitivním ohlasem, sportovní fanoušci byli nadšeni. Fotografie z besedy najdete zde.

Závěrečné zkoušky učebních oborů

Závěrečné zkoušky učebních oborů

11. 06. 2019

V prvních červnových týdnech se naplno rozběhly závěrečné zkoušky žáků 3. ročníků učebních oborů. Zadání pro praktickou část závěrečné zkoušky si všichni žáci vylosovali z okruhu témat pro konkrétní obor. Úspěšně za sebou mají praktickou část aranžéři a prodavači. Žáci oboru Kuchař-číšník po práci v kuchyni ještě absolvují zkoušku ze stolničení. Připravili si zajímavé tabule, které vytvářeli dle vylosovaných témat, fantazii se meze nekladly. Na atmosféru zkoušek a výsledky žáků se podívejte zde.

Projekt Lidice

Projekt Lidice

10. 06. 2019

K tradicím naší školy patří každoroční připomínka smutného výročí vyhlazení Lidic. Svůj krutý osud skončilo na lidickém Horákově statku i 12 bývalých žáků naší školy. Letošní projekt byl dvouhodinový a žáci tříd S1, L1 a G1 nejenže si připomínali historická fakta, ale v druhé části absolvovali i obsáhlý test. Aby jejich odpovědi byly opravdu podrobné a přesné, pracovali v počítačové učebně. Vedení školy děkuje Mgr. Vočkové a Mgr. Parnahajové za přípravu a realizaci tohoto projektu.
Foto naleznete zde.
Článek v KL najdete zde.

 Třídní schůzky

Třídní schůzky

09. 06. 2019

Dne 13. 6. 2019 od 15:00 hodin se budou konat v budově školy třídní schůzky rodičů žáků budoucích 1. ročníků. Těšíme se na Vaši účast.

Klub mladého diváka úspěšně završil další divadelní sezónu

Klub mladého diváka úspěšně završil další divadelní sezónu

07. 06. 2019

Dvacet sedm milovníků divadla si i tento školní rok přišlo na své. V lednu navštívili v Divadle ABC představení Na miskách vah - strhující drama o hledání pravdy a společenské zodpovědnosti v totalitní společnosti. V březnu vsadili na osvědčené Divadlo V Celetné, kde se občerstvili svéráznou komedií Osiřelý západ. Na vlně smíchu se v květnu přenesli do Divadla Na Fidlovačce; muzikál Jeptišky byl „totiž něco jako apo-katoli-ptický muzikál, u kterého se chvílemi možná až modlili smíchy".

Máte rádi divadlo? Chcete využít exkluzivní možnost navštívit vyhlášené pražské divadelní scény za výrazně snížené vstupné? Pak neváhejte kontaktovat své třídní učitele nebo Mgr. Barboru Richterovou (kabinet č. 107).

Velice pěkné exkurzní vyučování

Velice pěkné exkurzní vyučování

05. 06. 2019

Každoročně nastupují absolventi naší školy do společnosti Dachser. Tato firma má v Kladně největší českou pobočku s 200 zaměstnanci. Zbývajících 30 tisíc pracovníků je na pobočkách ve 44 zemích celého světa. Žáci 3. ročníku oboru Logistické a finanční služby 4. 6. 2019 byli nahlédnout pod pokličku této firmy. Prohlédli si pracoviště dispečerů vnitro i mezinárodní dopravy, prošli sklady a na vlastní oči mohli vidět, jak společnost optimálně a koordinovaně řídí a řeší pohyby zboží. Přesvědčili se o výborné perspektivě budoucího zaměstnání v tomto globálním logistickém řetězci. Vedení školy děkuje Ing. Nobilisové za organizaci této smysluplné exkurze.

Týden mezinárodní kuchyně ve školní jídelně

Týden mezinárodní kuchyně ve školní jídelně

04. 06. 2019

Blíží se prázdniny, žáci i zaměstnanci mají před sebou cestování a poznávání cizích zemí a jejich kuchyní. Vedoucí školní jídelny proto s týmem kuchařek připravily týden ochutnávek jídel z různých částí světa. Od pondělí 27. 5. 2019 patřil každý den jedné zemi. Již tradičně byla jídelna i tematicky vyzdobena a dle očekávání byla skvělá i jídla. Zájem strávníků byl opravdu veliký a každý den nadšeně hodnotili předkládané pokrmy. Vedení školy děkuje celému týmu školní kuchyně za realizaci tohoto výborného nevšedního gastronomického zážitku. Foto naleznete zde.

Chválíme naše žákyně

Chválíme naše žákyně

02. 06. 2019

Členka pedagogického sboru Mgr. Šárka Jelínková je dlouholetou dárkyní krve. Svým příkladem motivuje žáky a každoročně se jí daří získat dárce krve i z řad studentů. V průběhu května doprovodila do transfuzního oddělení kladenské nemocnice čtyři žákyně. Byly to Simona Hlinková a Eliška Lahodná ze třídy K3, Barbora Cikánková a Brenda Proškovská z S3. Děvčata byla velmi statečná, odběry výborně zvládla. Vedení školy děkuje dárkyním i Mgr. Jelínkové. Svým aktivním a zodpovědným přístupem pomůžou lidem, kteří krev akutně potřebují. Na foto se podívejte zde.
Článek v KL najdete zde.

Závěrečné zkoušky učebních oborů začínají

Závěrečné zkoušky učebních oborů začínají

30. 05. 2019

Pátek 31. 5. 2019 byl dnem, kdy žáci třetích ročníků oborů Kuchař-číšník, Aranžér a Prodavač dostávali ročníkové vysvědčení. Den začali tradičním „posledním zvoněním", pobavili své spolužáky, v ředitelně i zatančili. Náročné období jim začíná hned v pondělí 3. 6. 2019, čeká na ně první část závěrečné zkoušky. Všem žákům přejeme při písemné práci hodně úspěchů. Společnou fotografii žáků z třídy PA3 najdete zde.

Slavnostní předání maturitních vysvědčení

Slavnostní předání maturitních vysvědčení

28. 05. 2019

Předávání maturitních vysvědčení je každoročně krásným zážitkem pro žáky i pedagogy. V úterý 28. 5. 2019 se do posledního místečka zaplněná obřadní síň kladenské radnice stala důstojnou kulisou pro tento slavnostní akt. Projevy, poděkování i slzy dojetí. Atmosféra byla úžasná, umocnila ji i přítomnost a milá řeč kladenského radního a zastupitele RNDr. ThMgr. Petra Soudka, Ph.D. Vedení školy upřímně gratuluje absolventům – máte to v kapse. Na foto z akce se podívejte zde.

Žijme zdravě

Žijme zdravě

26. 05. 2019

V pondělí 27. 5. 2019 se žáci třídy L1 účastnili programu, který pro střední školy připravil sociální odbor Magistrátu města Kladna ve spolupráci s Národní linkou pro odvykání kouření. Ve dvouhodinovém interaktivním bloku se žáci pod vedením lektorky zabývali prevencí kouření, dopadem tohoto škodlivého návyku na lidské zdraví a diskutovali o zdravém životním stylu. Preventivní programy v rámci primární prevence se u žáků setkávají vždy s pozitivním ohlasem, ani v tomto případě tomu nebylo jinak.

2. kolo přijímacího řízení

2. kolo přijímacího řízení

24. 05. 2019

Vážení uchazeči,

od pondělí 27. 5. 2019 vyhlašujeme 2. kolo přijímacího řízení do dalších oborů. Více informací naleznete zde.

Přijímací zkoušky se ve druhém kole přijímacího řízení nekonají, rozhodující je datum doručení správně vyplněné přihlášky.

Ústní maturitní zkoušky skončily

Ústní maturitní zkoušky skončily

23. 05. 2019

Od 16. do 23. 5. 2019 probíhaly v budově školy ústní maturitní zkoušky. Blahopřejeme všem maturantům za dílčí výsledky. Se všemi se těšíme na viděnou v úterý 28. 5. 2019 ve 13:30 hodin při slavnostním předání maturitních vysvědčení v obřadní síni kladenského magistrátu. Doporučujeme všem žákům, aby byli na místě již ve 13:00 hodin.

Fotografie z průběhu maturitních zkoušek najdete zde.

Přednáška UNICEF

Přednáška UNICEF

23. 05. 2019

Ve čtvrtek 23. 5. 2019 se žáci tříd S1 a S2 účastnili velmi zajímavé přednášky pracovníka UNICEF. Tento Dětský fond OSN pomáhá v téměř 200 zemích dětem přežít a podporuje jejich rozvoj, zajišťuje zdravotní péči, výživu, pitnou vodu a hygienu, základní vzdělání pro všechny chlapce i dívky a ochranu před násilím, zneužíváním a riziky nemoci AIDS. Tato témata byla ve dvouhodinové přednášce lektorem velmi poutavě prezentována, žáci se seznámili s fungováním pracovníků UNICEF v praxi a zamýšleli se nad tím, jakým způsobem je možné se do programů konkrétně zapojit. Ohlas přednášky byl velmi pozitivní, foto naleznete zde.

Projekt IREAS pokračuje

Projekt IREAS pokračuje

21. 05. 2019

V týdnu od 13. 5. 2019 se vybraní žáci oboru Kuchař-číšník účastnili v rámci realizace projektu IREAS exekutivního týdne. Soustředění probíhalo v hotelu Berounka v obci Liblín, na soutoku řek Střely a Berounky. Na žáky čekal pestrý, ale zároveň náročný týden. Věnovali se úkolům ryze profesním - odborný workshop příprava masa, koření a grilování, komunikace- životopis, pracovní pohovory, sociální síť LinkedIn. Žáky nadchly teambuildingové aktivity, plnění týmových úkolů i sportovní aktivity. Vedení školy děkuje Mgr. Schröderové za organizaci akce, žákům za reprezentaci, mezi účastníky z pěti škol byli za svůj aktivní přístup velmi pochváleni. Fotografie z projektu najdete zde.

Naši žáci se orientují ve světě financí

Naši žáci se orientují ve světě financí

20. 05. 2019

Napříč třídami pokračuje v naší škole cyklus přednášek z oblasti finanční gramotnosti. V minulém týdnu byli účastníky přednášky a následného workshopu žáci třídy V3. Ve čtyřhodinovém bloku je lektoři seznámili nejen s teoretickou stránkou fungování finančnictví, ale i s praktickými návody, které jim v běžném životě pomůžou orientovat se ve světě financí. Na foto z akce se podívejte zde.

2. kolo přijímacího řízení

2. kolo přijímacího řízení

18. 05. 2019

Vážení uchazeči,

od pondělí 13. 5. 2019 vyhlašujeme 2. kolo přijímacího řízení do učebního oboru Prodavač. Více informací naleznete zde.

Nejpozději na konci měsíce května po ukončení správního řízení ve věci odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí budeme vyhlašovat druhé kole přijímacího řízení pro učební obor Kuchař – číšník.

O týden později i pro maturitní obory Logistické a finanční služby a Veřejnosprávní činnost.

Přijímací zkoušky se ve druhém kole přijímacího řízení nekonají, rozhodující je datum doručení správně vyplněné přihlášky.

Začaly ústní maturity

Začaly ústní maturity

16. 05. 2019

Pondělí 13. května 2019 bylo dnem D. Našim žákům začala ústní část maturitních zkoušek, poslední meta, kterou je třeba zdolat, aby se člověk stal držitelem maturitního vysvědčení. Znalosti žáků budou až do konce příštího týdne hodnotit dvě komise.

Maturantům přejeme, aby byli úspěšní, se všemi se těšíme na viděnou v úterý 28. 5. 2019 ve 13:30 hodin při slavnostním předání maturitních vysvědčení v obřadní síni kladenského magistrátu.
Foto z průběhu maturit naleznete zde.

Armáda České republiky v naší škole

Armáda České republiky v naší škole

14. 05. 2019

Pondělí 13. 5. 2019 začalo pro žáky tříd S2 a A1 velmi zajímavým setkáním. Přišel mezi ně profesionální voják, aktivní účastník několika zahraničních misí. V atraktivním tříhodinovém bloku hovořil o české armádě, o tom jak se stát vojákem, ale především se věnoval zahraničním misím do Afriky a Afganistánu. Žákům přiblížil podmínky, ve kterých při těchto akcích vojáci žijí, jejich každodenní činnosti i dlouhodobé cíle zahraničních misí. Velmi zajímavou částí setkání bylo i vyprávění rodinného příslušníka o pocitech, které zažívají blízcí vojáků při jejich zahraničních výjezdech. Tato prezentace Armády České republiky se u žáků setkala s velkým ohlasem, byli nadšeni.

Prodloužení úředních hodin

Prodloužení úředních hodin

13. 05. 2019

Vážení uchazeči, vážení rodiče,

ve středu 15. 5. 2019 jsme pro Vás prodloužili úřední hodiny studijního oddělení. Zápisový lístek nebo odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí od Vás převezmeme v tyto dny od 6:30 do 17:00 hodin.

Maturitní zkoušky, výlet učitelů

Maturitní zkoušky, výlet učitelů

08. 05. 2019

Školní rok je pro žáky, rodiče i učitele náročný průběžně, ale květnové a červnové období je zajisté nejobtížnější.

Maturanti za sebou mají písemnou a praktickou část maturitní zkoušky. Skončili výuku podle rozvrhu, obdrželi i vysvědčení za 4. ročník. Tento okamžik pro ně byl signálem k rozloučení se školní docházkou. Při tradičním posledním zvonění byly ve škole viděny veselé skupiny roztodivných lidiček a zvířátek, které recitovaly skvosty z vlastní tvorby a loudily finanční dary. Zazvonil zvonec a legrace je konec. Nastal čas intenzivní přípravy k závěrečné části maturitní zkoušky. V prvních květnových dnech prověřily znalosti žáků didaktické testy z českého jazyka, matematiky, angličtiny i dalších cizích jazyků.

Od 15. května je na programu ústní část maturitních zkoušek a je jisté, že kdo úspěšně zvládne i tento poslední křest ohněm, nejenom potěší své učitele a rodiče, ale může se těšit na slavnostní předání maturitního vysvědčení na kladenské radnici.

Žáci mají svůj náročný závěrečný finiš jasně daný. Na opačné straně stojí pedagogové. Jak v této škole zvládají maturitní a závěrečné učňovské zkoušky oni? Odkud čerpají svoji pozitivní energii? Na tyto otázky odpovídá ředitel školy Petr Paták: „V naší škole se osvědčil model budování přátelských vztahů v pracovním kolektivu při rozličných aktivitách. K tradičním několikadenním teambuildingům se nyní přidal exkluzivní výlet zážitkovým vlakem, který byl pro zaměstnance školy vypraven na Křivoklát. Cesta úžasnou krajinou, prohlídka tajemného hradu, společné zážitky, příjemná, pohodová a veselá komunikace účastníků, to je ten správný recept pro získání sil.“

Je tedy zřejmé, že naše škola je na závěr školního roku připravena více než dobře.
Fotografie ze života školy najdete zde.
Článek v KL najdete zde.

Přijímací řízení a úprava úředních hodin

Přijímací řízení a úprava úředních hodin

02. 05. 2019

Vážení uchazeči, vážení rodiče,
v pondělí 6. 5. 2019 a úterý 7. 5. 2019 jsme pro Vás prodloužili úřední hodiny studijního oddělení. Zápisový lístek nebo odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí od Vás převezmeme v tyto dny od 6:30 do 17:00 hodin.

Výsledky 1. kola přijímacího řízení do školního roku 2019/2020 najdete zde.

2. kolo přijímacího řízení
Pokud jste nebyli přijati v prvním kole přijímacího řízení či nestihli včas odevzdat přihlášku ke studiu nezoufejte, v průběhu měsíce května budeme vyhlašovat druhé kolo přijímacího řízení do maturitních i učebních oborů. Všechny informace budou vždy zveřejněny na webových stránkách školy. V případě, že byste se rádi na cokoliv zeptali, jsme Vám k dispozici na telefonních číslech 312 278 041 a 312 278 043.

Literární a dějepisná soutěž

Literární a dějepisná soutěž

01. 05. 2019

Dne 30. 4. 2019 se uskutečnila interaktivní soutěž Labyrintem literatury a historie. Smyslem této soutěže bylo aktivním způsobem s žáky zopakovat učivo za 1. a 2. ročník studia, upevnit jejich vědomosti a naučit je pracovat s informacemi z českého jazyka, literatury a historie. Výsledky řešení úkolů následovaly bezprostředně po jednotlivých kolech soutěžního klání. V samotném závěru soutěže byla vyhodnocena nejlepší družstva a potleskem oceněny vědomosti ostatních žáků. Nejúspěšnějším družstvem byl tým třídy V2 ve složení M. Kuzďasová, N. Hladilová, druhé skončily E. Rambová, M. Panovská, J. Šmídová taktéž třída V2, třetí příčku obsadily dívky z L2 - A. Tomanová, T. Holubová, L. Brdíčková. Vedení školy blahopřeje žákům a děkuje organizátorkám této skvělé akce Mgr. Vočkové a Bc. Vočkové.

Aktivity ve školní kuchyni

Aktivity ve školní kuchyni

01. 05. 2019

Naše školní jídelna se profiluje jako „tak trochu jiná školní jídelna". Je to dáno příjemným barevným prostředím i tím, že obsluhu strávníků zajišťují naši žáci oboru Kuchař- číšník. Máme ale i dvě další zajímavosti. Velmi populárními se staly tematické obědy, jakými byly Valentýn či masopust. Atraktivní je pro žáky spolupráce se zajímavými osobnostmi, v dubnu například vařil ve školní kuchyni indický mistr kuchař pan Swami (foto zde). Mimořádná akce se chystá v týdnu od 27. května 2019. Každý den bude věnován jedné zahraniční kuchyni, budou představena typická jídla evropských, amerických i asijských kuchyní.

Maturanti se loučili

Maturanti se loučili

01. 05. 2019

Květen s sebou přináší poslední část maturitní zkoušky. Než začnou didaktické testy a ústní zkoušky, je každoročně prostor pro trochu recese. V úterý 30. 4. 2018 se po škole pohybovaly skupiny roztodivných lidiček a zvířátek, recitovaly skvosty z vlastní tvorby a loudily finanční dary. Poslední zvonění, zábava končí, nastává realita maturity. Všem maturantům přejeme hodně úspěchů. Veselé foto naleznete zde.

Kurz dárkového balení

Kurz dárkového balení

29. 04. 2019

Ve dnech 24. a 25. 4. 2019 se žáci oboru Prodavač a Aranžér zúčastnili kurzu dárkového balení. Lektorkou byla paní Radka Křivánková, která je nejenom propagátorkou nápaditého a originálního dárkového balení, ale je také zapsána v Guinnessově knize rekordů za nejmenší a největší zabalený dárek. Díky ní se žáci naučili nové techniky a způsoby práce s ozdobnými materiály.

Fotografie z kurzu naleznete zde.
Keramická dílna již v plném provozu

Keramická dílna již v plném provozu

29. 04. 2019

Naše škola byla vybavena novou keramickou pecí, která bude sloužit nejen aranžérkám, ale i žákům studijních oborů se sociálním zaměřením. Na počátku dubna zahájily svoje keramické aktivity jako první žákyně oboru Aranžér. Děvčata byla seznámena se základy práce s hlínou, pomůckami a fungováním keramické pece. Nyní pod vedením Mgr. Miloše Fellera a paní učitelky odborného výcviku Lucie Zahrádkové začínají vznikat zajímavé výrobky, které následně doplní krásnou výzdobu školy.

Výsledky přijímacího řízení do školního roku 2019/2020

Výsledky přijímacího řízení do školního roku 2019/2020

28. 04. 2019

37-42-M/01 Logistické a finanční služby; délka vzdělávání: 4 roky; denní forma vzdělávání, zde.

68-43-M/01 Veřejnosprávní činnost; délka vzdělávání: 4 roky; denní forma vzdělávání, zde.

75-41-M/01 Sociální činnost; délka vzdělávání: 4 roky; denní forma vzdělávání, zde.

Informace k vyhlášení výsledků
Evidenční list žáka

Výsledky přijímacího řízení do školního roku 2019/2020

Výsledky přijímacího řízení do školního roku 2019/2020

22. 04. 2019

65-51-H/01 Kuchař – číšník; délka vzdělávání: 3 roky; denní forma vzdělávání, zde

66-51-H/01 Prodavač; délka vzdělávání: 3 roky; denní forma vzdělávání, zde

66-52-H/01 Aranžér; délka vzdělávání: 3 roky; denní forma vzdělávání, zde

Informace k vyhlášení výsledků
Evidenční list žáka

Velikonoční období

Velikonoční období

17. 04. 2019

Pro žáky i pedagogy začaly velikonoční prázdniny. V naší škole se Velikonoce promítly nejen do krásné jarní výzdoby školy, ale v úterý 16. 4. 2019 jsme si tento významný křesťanský svátek zvolili jako motiv pro další tematický oběd ve školní jídelně. Nezaměnitelná vůně velikonočních bochánků, skvělé obědové menu, moučníky i sladké dárky potěšily všechny strávníky.

Vedení školy přeje všem žákům a zaměstnancům příjemné, pohodové, krásné a veselé Velikonoce. Foto ze školní jídelny je zde, přání naleznete zde.

Prezentace naší školy na zahraničním setkání

Prezentace naší školy na zahraničním setkání

15. 04. 2019

Ředitel školy Mgr. Petr Paták se v termínu od 8. 4. do 12. 4. 2019 účastnil v německém Bad Münster am Stein-Ebernburg mezinárodního setkání Management a vedení ve školách. Toto fórum bylo určeno ředitelům škol z regionů Opole, Středočeského kraje, Burgundska-Franche-Comté a Porýní-Falcka. Středočeskou delegaci spolu s řediteli čtyř škol tvořili vedoucí odboru Mgr. et Mgr. Martin Müller, Mgr. Ingrid Vavřínková a ředitel VISK Mgr. Jiří Holý. Nosným pilířem programu byl profesní rozvoj škol a jejich mezinárodní komunikace. Pro naši školu to konkrétně znamená příslib spolupráce a výměnných pobytů do Německa, Francie i Polska, což je pro žáky i pedagogy velmi dobrá zpráva. Fotodokumentaci z fóra najdete zde.

Juniorský maraton

Juniorský maraton

14. 04. 2019

V pondělí 15. 4. 2019 se naši žáci zúčastnili semifinálového závodu juniorského maratonu - Běžíme pro Evropu 2019 v Praze ve Stromovce. Na start se postavilo 700 studentů z Prahy a Středočeského kraje. Naši žáci vytvořili dvě štafety a uběhli celkem 81 km. Jmenovitě to byli Pulkertová Hana S1, Zikánová Karolína S1, Stádníková Kateřina S2, Sadílková Adéla S2, Vavřík Robin S2, Neradová Zuzana S2, Klainová Denisa S2, Helisová Tina S2, Drábková Kateřina S3, Krézlová Gabriela S3, Červenková Věra S3, Ramešová Kateřina S3, Cikánková Barbora S3, Drdová Věra S3, Řezáčová Lucie L3, Pinkasová Alexandra G1 a Marák Lukáš POD1.

Tento závod se uskutečnil v rámci běžeckého seriálu závodů RUN CZECH. Žáci, kteří se probojují do finále v rámci Volkswagen Maratonu Praha, startují z první řady společně s elitními atlety v přímém TV přenosu. Žákům děkujeme za výborný sportovní výkon, Mgr. Kyrych za motivaci žáků a organizaci akce. Fotografie z maratonu najdete zde.

Logisté na americké ambasádě

Logisté na americké ambasádě

13. 04. 2019

V pátek 12. 4. 2019 žáci třídy L2 zamířili do American Center při US Embassy v Praze. V současné době probíhají v 50 zemích světa přednášky Ženy ve vědě, které vzešly ze setkání vědeckých pracovnic v USA. V úvodu byl promítnut film v anglickém znění Hidden Figures (Skrytá čísla) o černošských vědkyních, které v 60. letech pracovaly v NASA. Poté následovala beseda s Mgr. Annou Fučíkovou Ph.D., která se zabývá nanočásticemi, ale především se setkala s vědkyněmi, o kterých film vypráví. Bylo to velmi podnětné, poučné a nesmírně zajímavé. Vedení školy děkuje Mgr. Kottové za organizaci. Na foto z akce se podívejte zde.

Přijímací řízení

Přijímací řízení

09. 04. 2019

V pátek 12. 4. 2019 a v pondělí 15. 4. 2019 se koná ve škole přijímací řízení. Při vstupu do budovy budou žáci i rodiče informováni o rozmístění uchazečů a časovém harmonogramu. Přejeme všem hodně štěstí při zvládání testů i motivačního pohovoru.

Fotbalový turnaj

Fotbalový turnaj

07. 04. 2019

V úterý 9. 4. 2019 se žáci naší školy zúčastnili fotbalového turnaje o Pohár Josefa Masopusta v Pcherách. Reprezentanti naší školy ve složení: Martin Kindl L3, Jaroslav Nedvěd K3, Jan Dlouhý V3, Adam Chochola K1b, Daniel Sekanina G1, Patrik Šmatlák G1, Matěj Veiner L1, Erik Šverčič L1, Štěpán Menšík L1, Ondřej Slabý L1, Vojtěch Baruzzi L1 a Vojtěch Janiga L1 obsadili hezké 6. místo. Všem žákům děkujeme za reprezentaci naší školy. Mgr. Mudruňkovi za organizaci akce.
Fotografie z turnaje najdete zde.

Soutěžili jsme v grafických předmětech

Soutěžili jsme v grafických předmětech

06. 04. 2019

Dne 26. 3. 2019 se žáci třídy L2 Jakub Ryšlink a Ondřej Šlechta zúčastnili v Čáslavi krajského kola soutěže v grafických předmětech, v disciplíně Wordprocessing (formátování a úprava dlouhých dokumentů podle zadaných požadavků za využití textového editoru, hromadná korespondence). Zástupci naší školy se ve velmi silné konkurenci sice neumístili na předních místech, ale vedli si velmi dobře.

Vedení školy blahopřeje a děkuje oběma žákům, děkuje i jejich učitelce Ing. Šmejkalové za přípravu a organizaci této akce.
Fotografie ze soutěže najdete zde.

Je to tady – začaly maturity

Je to tady – začaly maturity

06. 04. 2019

Středa 10. 4. 2019 byla prvním dnem maturitních zkoušek. Po dvanácté hodině se škola zaplnila elegantně oblečenými maturanty, kteří přišli vykonat první část zkoušek z dospělosti. Začínají slohovou prací z českého jazyka, ve čtvrtek navážou písemkou z anglického či německého jazyka. V týdnu od 15. 4. 2019 se bude realizovat praktická část maturitních zkoušek. Všem žákům přejeme hodně úspěchů.

Baristický kurz v naší škole

Baristický kurz v naší škole

04. 04. 2019

Ve čtvrtek 4. 4. 2019 se pro vybrané zájemce učebního oboru Kuchař-číšník uskutečnil kurz Barista junior. Vedl ho certifikovaný lektor a barista Tomáš Zahradil. Kurz byl zaměřen na práci na profesionálních pákových kávovarech a profesionálních mlýncích kávy. Během teoretické části získali účastníci základní informace týkající se kávy, jejího pěstování, pražení a jiné poznatky, které by měli o kávovém světě vědět.
Vyzkoušeli si výrobu a přípravu kávy espresso a cappuccino i seřízení mlýnku. Na konci kurzu obdrželi účastníci certifikát a praktickou barevnou příručku BARISTA se všemi potřebnými informacemi a radami. Tato akce se setkala s opravdu velkým zájmem.
Fotografie z akce najdete zde.

Floristický kurz

Floristický kurz

04. 04. 2019

V úterý 2. 4. 2019 se dívky oboru Aranžér účastnily floristického kurzu. Lektorka paní Dagmar Volná přijela vybavena růžemi, chryzantémami, fréziemi a dalšími krásnými jarními květinami. Žákyně se naučily vázat jednoduché svatební kytice, biedermeier, vypichované kytice i korsáž pro ženicha na klopu.
V tvůrčí a příjemné atmosféře se podařilo uvázat mnoho pěkných květinových vazeb. Zájem byl veliký a úspěch kurzu ještě větší. Fotografie z kurzu najdete zde.

Navštívili jsme Štrasburk

Navštívili jsme Štrasburk

04. 04. 2019

V pátek 29. 3. 2019 se žáci ze třídy V2, L2, L3 zúčastnili exkurze do Štrasburku. Žáci třídy V2 měli celodenní program v Evropském parlamentu. Mladí zástupci 24 zemí EU krátce představili svoji školu a zemi, kterou reprezentují. Program se uskutečnil v jednacím sále EU, účastníci plnili zadané úkoly. Završením dne byla vědomostní soutěž, kde si velmi dobře vedla naše žákyně Veronika Kyselá.
Žáci oboru Logistické a finanční služby L2 a L3 si prohlédli památky Štrasburku, navštívili místní katedrálu Notre-Dame, Evropskou čtvrť, kde sídlí Evropský parlament, Evropská rada a další instituce. Všechny potěšila vyjížďka lodí po kanálech a okouzlila je procházka křivolakými uličkami i hrázděné domy. Exkurze se opravdu vydařila. Vedení školy děkuje Bc. Neumannové, Mgr. Kottové, Mgr. Jelínkové a Ing. Rokůskové za organizaci této výborné exkurze.
Fotografie ze Štrasburku najdete zde.

Logisté soutěžili v Brně

Logisté soutěžili v Brně

02. 04. 2019

Letošní setkání žáků třetích ročníků oboru Logistické a finanční služby se konalo ve dnech 25. – 27. 3. 2019 v Brně. Sešli se zde zástupci škol z celé republiky. V přátelské, tvůrčí, ale soutěžní atmosféře, se tři dny bojovalo o příčky nejvyšší. Kateřina Křepelková, Gabriela Havelková a Martin Paul uplatnili své znalosti z poštovního provozu, zeměpisu a všeobecného rozhledu. Odměnou za jejich vytrvalost, pěkné komunikační schopnosti a umění kreativně prezentovat svůj projekt, bylo hezké umístění a úžasné představení muzikálu Rent v Městském divadle Brno.

Vedení školy děkuje žákům za výborný výkon a reprezentaci, Ing. Nobilisové za přípravu a doprovod žáků. Fotogalerii připravujeme

Třídní schůzky

Třídní schůzky

01. 04. 2019

Vážení rodiče, vážení žáci, třídní schůzky se uskuteční ve čtvrtek 4. 4. 2019 od 15:30 do 17:00 hodin. Rozpis tříd včetně rozmístění učitelů bude zveřejněný u hlavního vstupu do budovy. Účast na třídních schůzkách je nutná. Těšíme se na Vás, vedení školy.

Matematický klokan

Matematický klokan

29. 03. 2019

Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. V roce 1991 se rozšířila do Evropy, v roce 1995 se zapojila Česká republika, před několika lety se začala pravidelně účastnit i naše škola. Letošní ročník se konal v pátek 22. 3. 2019. Matematičtí příznivci se nadšeně vrhli do zpracování příkladů. Výsledky měli všichni velmi dobré, ale postoupit do dalšího kola mohou pouze tři. Nejvyššího počtu bodů dosáhli Barbora Richterová (L1), Zuzana Nistorová (V2) a Vojtěch Janega (L1).

Vedení školy děkuje všem účastníkům soutěže a blahopřeje vítězům. Poděkování patří i Mgr. Lechnerovi, který soutěž organizačně zajišťoval. Foto naleznete zde.

Síla lidskosti

Síla lidskosti

29. 03. 2019

Ve středu 27. 3. 2019 se žáci tříd L1,S1,S2 a A1 zúčastnili v kině Hutník filmového představení a besedy o Nicholasi Wintonovi. Ten v roce 1939 zachránil 669 převážně židovských dětí z okupovaného území Československa před transportem do koncentračních táborů tím, že jim umožnil odcestovat do Anglie. Tento emotivně laděný pořad oslovil všechny žáky a zanechal v nich hluboký zážitek.

Přes bariéry s Policií ČR

Přes bariéry s Policií ČR

29. 03. 2019

Ve středu 27. 3. 2019 se na kladenském sletišti konala sportovně charitativní akce, která byla určena pro střední školy. Žáci si mohli vyzkoušet fyzické testy, které jsou jednou z podmínek pro přijetí k Policii ČR. Za každé úspěšné složení těchto testů bude generálním sponzorem složena finanční částka určená konkrétní handicapované osobě ze středočeského regionu. Účastníky této akce byli i žáci naší školy, konkrétně třídy L4,VS4,L3,S3,V3. Počasí bylo nepříznivé, ale přesto se mnoho žáků aktivně zapojilo. Někteří neuspěli, ale tito žáci byli úspěšní: Josef Hrubeš, Josef Pospíšil, Pavel Kohout (L4), Dominika Semrádová (VS4) Josef Kináč(S3), Martin Kindl, Lucie Řezáčová, Marek Puverle (L3). Vedení školy děkuje všem žákům, kteří se fyzických testů účastnili a blahopřeje vítězům. Fotografie z akce najdete zde.

Úspěšný angličtinář

Úspěšný angličtinář

29. 03. 2019

V úterý 26. 3. 2019 se v prostorách Gymnázia Kladno konalo krajské kolo olympiády v anglickém jazyce žáků středních škol. Jsme potěšeni, že v silné konkurenci obsadil Marek Nový z třídy L2 pěkné deváté místo. Vedení školy Markovi děkuje za výbornou reprezentaci a blahopřeje k dosaženým výsledkům. Fotografii z vyhlášení soutěže najdete zde.

Národní finále KB Florbal challenge

Národní finále KB Florbal challenge

26. 03. 2019

Dne 18. 3. 2019 naše žákyně reprezentovaly naší školu na florbalovém turnaji KB Florbal challenge – Národní finále Západ ve Sportovním areálu Hamr Braník v Praze. Na tomto turnaji se utkalo 16 nejlepších týmů z ČR, my jsme tady byli také, protože naše škola patří mezi TOP 16. Děvčata nastoupila ve složení Řezáčová Lucie L3, Krézlová Gabriela S3, Švejcarová Tereza V2, Jůzová Veronika V2, Kyselá Veronika V2, Klainová Denisa S2, Běloušková Denisa V1, Vyskočilová Kristýna V1, Vaitová Nikola S1, Hlavničková Nikola S1 a Zatloukalová Natálie S1. Tým bojoval s velkým nasazením, došlo i na drobná zranění. Výsledkem jejich báječného sportovního výkonu je 7. místo.

Děvčatům děkujeme za skvělou reprezentaci, Mgr. Kyrych za sportovní přípravu dívek a organizaci akce.

Odborná přednáška pro kuchaře-číšníky

Odborná přednáška pro kuchaře-číšníky

26. 03. 2019

V úterý 19. 3. 2019 si měli možnost žáci druhého ročníku oboru Kuchař-číšník rozšířit své znalosti z oblasti hygieny práce. Přišla mezi ně paní Martina Dragounová z oddělení hygieny dětí a mladistvých Krajské hygienické stanice v Kladně. Hovořila s žáky o činnosti KHS, ale především o předpisech, které je nutno dodržovat na všech pracovištích - v kuchyních, jídelnách, restauracích a potravinářských provozech. Žáci byli také informováni o sankcích, které při nedodržení předpisů hrozí. Vedení školy děkuje paní Dragounové za vynikající profesionální přednášku.

Maturitní zpravodaj

Maturitní zpravodaj

25. 03. 2019

Cermat informuje o nové maturitní zkoušce - Český jazyk a literatura ke stažení zde.

Maturitní zpravodaj - Matematika ke stažení zde.

Světový den Downova syndromu

Světový den Downova syndromu

21. 03. 2019

21. března si celý svět připomíná Den Downova syndromu. Toto datum bylo zvoleno záměrně kvůli číslu 21. Downův syndrom je totiž způsoben chybou na 21. páru chromozomu. Mezinárodní organizace Down Syndrom International připravila akci PONOŽKY, která má zvýšit povědomí právě o Downovu syndromu. Symbolem dne jsou veselé ponožky, které svým tvarem mají chromozomy připomínat. Zapojili jsme se také.

Na ponožky maturantek, jejich učitelek a pana ředitele se můžete podívat zde.

Přijímací řízení

Přijímací řízení

20. 03. 2019

Vážení budoucí žáci, vážení rodiče,

jsem velmi rád, že jste si ke svému dalšímu vzdělávání vybrali právě naší školu, je to dobrá volba. Vím, že většina z Vás prožívá období plné napětí, zda budete přijati. V současné době jsme již zpracovali všechny doručené přihlášky a v minulém týdnu jsme odeslali informační dopis, ve kterém najdete registrační číslo uchazeče a další propozice. Dále jsme na kontaktní e-mailovou adresu odeslali pozvánku k motivačním pohovorům, pokud jste zprávu neobdrželi, je možné si ji vyžádat na e-mailu panenkova@sosasoukladno.cz.

V případě, že máte jakýkoliv dotaz ohledně přijímacího řízení, neváhejte kontaktovat pracovnice studijního oddělení školy (tel. 312 278 041). Od 29. 3. 2019 máte také možnost se informovat o průběžném pořadí Vaší přihlášky.

Věříme, že přijímacím řízením projdete úspěšně a v září Vás přivítáme jako žáky naší školy. Přeji Vám hodně zdaru a těšíme se na setkání s Vámi, ředitel školy.

Paridův soud v maturitních ročnících

Paridův soud v maturitních ročnících

19. 03. 2019

Během dvou únorových čtvrtků se žáci maturitních ročníků zúčastnili zajímavého literárního projektu. V úvodním setkání se zaměřili na hlubší zažití základních literárních druhů a žánrů. V další části projektu pak aktivně spoluutvářeli téma funkčních stylů, slohových postupů a vybraných slohových útvarů. Výchozím bodem a zároveň červenou nití projektu byl známý obraz Vojtěcha Hynaise Paridův soud. Věříme, že akce našim studentům v rámci přípravy na maturitní zkoušku pomohla.

Za vynikající přípravu a realizaci projektu děkuje vedení školy Mgr. Richterové a Mgr. Fellerovi.

Setkání s Policií ČR

Setkání s Policií ČR

19. 03. 2019

Ve čtvrtek 14. 3. 2019 se uskutečnila beseda tříd L4, VS4 a POD2 se zástupci Policie ČR. Přednáška měla dvě části. Úvod byl věnován prevenci kriminality, bezpečnosti na sociálních sítích a patologickým jevům. Následně se posluchači seznámili s možnostmi studovat a pracovat v řadách Policie ČR. Tato akce se setkala s velmi kladným ohlasem, žáci ocenili především konkrétní a aktuální informace, které jim byly poskytnuty. Některé žáky zaujaly natolik, že po maturitě možná řady Policie ČR rozšíří.

Fotografie ze setkání najdete zde.

Žáci se orientují ve světě financí

Žáci se orientují ve světě financí

19. 03. 2019

Pro žáky třídy L3 začal v březnu zajímavý cyklus přednášek z oblasti finanční gramotnosti. V prvním bloku si pod vedením zkušených lektorů osvojovali základní pojmy z této oblasti a získávali praktické návody jak se ve světě financí orientovat. Následovala simulační hra a případová studie, kde nabyté znalosti použily k řešení zadání. Tato zajímavá činnost žáky naprosto pohltila a nadchla, bylo to dokonalé propojení teorie a praxe. Nově získané vědomosti jistě žáci zúročí i v reálném životě. Fotografie z přednášky najdete zde.

Dobročinný bazárek se vydařil

Dobročinný bazárek se vydařil

14. 03. 2019

Žáci 3. ročníku oboru Prodavač uspořádali charitativní akci za účelem získání peněz pro dobrou věc. Zorganizovali Dobročinný bazárek, aby ze získaných peněz přispěli na pořízení rehabilitační pomůcky pro žáka naší školy Pavla Beňáka. V uplynulém měsíci měli žáci a zaměstnanci za úkol přinést do školy oblečení, knihy, šperky, keramiku a různé jiné předměty, které už jim aktivně neslouží, ale mohly by udělat radost někomu jinému. Ve středu 13. 3. 2019 se všechny tyto donesené věci prodávaly v učebně odborného výcviku prodavačů v rámci Dobročinného bazárku. Příjemným překvapením byl velký zájem žáků i zaměstnanců. Za ceny vskutku symbolické se nakupovalo celý den. Výtěžek je velmi potěšující. Pavlovi přispějeme částkou 5 000 Kč.

Vedení školy děkuje žákům třídy PA3 a Mgr. Schröderové za organizaci této skvělé akce a všem, kteří přispěli finančně. Na foto z akce se podívejte zde.

Maturitní zpravodaj

Maturitní zpravodaj

12. 03. 2019

Zpravodaj je ke stažení zde.

Ohlédnutí za Karmelskými slavnostmi

Ohlédnutí za Karmelskými slavnostmi

12. 03. 2019

Dne 28. 2. 2019 se žáci Michala Štechová (2. r.) a Lukáš Salay (3. r.) oboru Prodavač v Mladé Boleslavi zúčastnili soutěže prodavačských dovedností. V nabité konkurenci prokazovali svoje vědomosti a dovednosti ve vědomostním testu, poznávání vzorků, balení dárků a aranžovali výstavu s velikonoční tematikou. Loňské první místo jsme sice neobhájili, ale naši žáci si počínali opravdu výborně. Další zastoupení jsme na Karmelských slavnostech měli v učebním oboru Aranžér. Žákyně Kateřina Klosová a Andrea Kratochvílová (3. ročník) vytvořily technikou kašírování postavičku Krtečka. Prokázaly, že jsou velmi šikovné, jejich výrobek byl opravdu ve vysoké kvalitě.

Vedení školy děkuje za reprezentaci žákům i jejich doprovodu – Mgr. Schröderové a učitelce ODV paní Procházkové. Fotografie ze soutěže najdete zde.

Jarní prázdniny v naší škole

Jarní prázdniny v naší škole

11. 03. 2019

Týden prázdnin si užívali především žáci a pedagogové. Provozní zaměstnanci a řemeslníci však pracovali velmi intenzivně. Nejviditelnější pozitivní změnou je nové LED osvětlení všech chodeb ve škole. Zásadních změn se dočkalo několik učeben. Zcela nově je vybudována učebna 301, zrekonstruována učebna 110 – nové podlahové krytiny, nábytek, elektroinstalace. Odborná učebna prodavačů byla vybavena špičkovými pulty, regály a další učební technikou. Proběhl nejen úklid celé školy, ale i sanitace kuchyně a šatních skříněk žáků. Do kabinetů učitelů je připraveno 27 nových pracovních ergonomických židlí.

Ředitel školy velmi děkuje všem zaměstnancům, kteří tyto práce realizovali. Fotografie z prostor najdete zde.

Spolupráce s Evropským domem v Praze pokračuje

Spolupráce s Evropským domem v Praze pokračuje

02. 03. 2019

Ve středu 27. 2. 2019 navštívila třída V1 Evropský dům v Praze. Pro žáky byl připraven interaktivní program "Studentem v EU". Jeho prostřednictvím získali mnoho cenných informací o fungování Evropské unie, právech občanů členských zemí i studijním programu ERASMUS+. Návštěva Evropského domu tak velmi pěkným způsobem doplnila školní výuku. Vedení školy děkuje Mgr. Pěnkavové a Mgr. Mudruňkovi za organizaci akce. Foto si můžete prohlédnout zde.

Exkurze za knihami

Exkurze za knihami

01. 03. 2019

Dne 27. 02. 2019 zavítali v rámci výuky do Státní vědecké knihovny tentokrát žáci 3. ročníku oboru Kuchař - číšník. Po zajímavém výkladu knihovníků si mohli ověřit získané poznatky v soutěžním testu. Protože se mnozí hlásí k dalšímu studiu, byli seznámeni s možnostmi návštěvy knihovny (i pouze jednorázové) a akcemi pořádanými knihovnou v nejbližší době. Sami si pak mohli vyzkoušet práci knihovníka, když měli podle zadaných indicií vyhledávat jednotlivé tituly knih. Věříme, že se mezi žáky nejde i několik nových návštěvníků této knihovny. Vedení školy děkuje Mgr. Hlavničkové za organizaci této akce.

Hokejoví fandové si užívali

Hokejoví fandové si užívali

27. 02. 2019

Kladno žije hokejem a nejinak je tomu i v naší škole. Mnozí žáci docházejí na zápasy pravidelně. Na úterní souboj Kladna s Litoměřicemi jsme pro další sportovní fandy obdrželi volné vstupenky. Všichni účastníci si skvělou atmosféru velmi užili, byť Rytíři tentokrát nezvítězili. Vedení školy děkuje panu Bc. Heralovi za zprostředkování výborného sportovního zážitku. Foto naleznete zde.

Masopustní oběd se vydařil

Masopustní oběd se vydařil

27. 02. 2019

Úterý 26. 2. 2019 patřilo ve školní jídelně masopustnímu obědu. Podle tradic české kuchyně byly v nabídce jitrnice, jelítka, brambory a zelí. Pro vegetariány byl přichystán oblíbený smažený sýr. O tematickou výzdobu se postarali aranžéři a aranžérky, o strávníky pečovali číšníci. Na foto se podívejte zde.

Lyžařský výcvik začal

Lyžařský výcvik začal

26. 02. 2019

V neděli 17. 2. 2018 se chata Slovanka na Božím Daru zaplnila žáky a pedagogy naší školy. Začal týdenní lyžařský výcvik. Sněhové podmínky jsou výborné, sjezdovky upravené, leží zde 1,5 metru sněhu. Pro žáky je připraven nejen lyžařský výcvik na sjezdovkách, běžkách a snowboardu, ale i bohatý doprovodný program. První večer patřil důležitým informacím, přednášce o bezpečnosti na horách, radám, jak voskovat lyže i seznamovacím hrám. Od pondělí si všichni užívají klasické lyžování. Na foto se podívejte zde.

Byli jsme úspěšní v Kladenské veverce

Byli jsme úspěšní v Kladenské veverce

26. 02. 2019

Žáci naší školy se každoročně účastní mezinárodní akce Kladenská veverka. V pátek dne 8. 2. 2019 proběhlo v kině Hutník vyhodnocení jubilejního 30. ročníku této výtvarné, fotografické a literární soutěže. Celkem bylo přihlášeno 5 480 prací, do užšího výběru jich postoupilo 2 000. Úžasného úspěchu dosáhla žákyně Michaela Čipčalová (S2), která ve fotografické soutěži obsadila druhé místo. Krásného uznání se dostalo i Mgr. Ivě Kautznerové, která každoročně práce našich žáků vede. V rámci hodnocení třiceti let trvání Kladenské veverky byla oceněna za svou dlouholetou činnost.

Vedení školy děkuje Míše za reprezentaci a Mgr. Kautznerové za její dlouholetou aktivní práci s žáky v této soutěži. Fotografie z vyhlášení výsledků soutěže najdete zde.

Exkurzní vyučování v České národní bance

Exkurzní vyučování v České národní bance

25. 02. 2019

Ve středu 20. 2. 2019 se třídy L2 a L3 vydaly do České národní banky v Praze. Cílem bylo seznámit se s jejím fungováním, prohlédnout si interiér a načerpat zajímavé informace. Žáci absolvovali film o historii banky, navštívili velmi zajímavou výstavu Lidé a peníze a diskutovali s pracovníky banky.

Tato exkurze se setkala s velkým ohlasem. Vedení školy děkuje Ing. Nobilisové a Mgr. Jelínkové za organizaci. Foto naleznete zde.

Beseda s pracovnicemi ÚP Kladno

Beseda s pracovnicemi ÚP Kladno

25. 02. 2019

V týdnu od 18. 2. 2019 probíhal ve škole cyklus přednášek pracovnic Úřadu práce v Kladně Bc. Evy Šíchové a Ing. Blanky Lážnovské. Maturanti byli ve velmi profesionálně vedených besedách seznámeni s fungováním úřadu práce a jeho kompetencemi. Dostali konkrétní informace a návody jak si počínat po skončení studia při hledání zaměstnání, co dělat, pokud by chtěli pracovat či studovat v zahraničí. Besedy se setkaly s velkým ohlasem a to především díky výborným lektorkám.

Výlet do Barmy

Výlet do Barmy

19. 02. 2019

V pátek 15. 2. 2019 navštívily třídy L1, L2 a V2 kladenské kino Hutník, aby zhlédly zeměpisný dokument cestovatele Adama Lelka o asijském státě Barma (Myanmar). Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací o životě místních obyvatel, o tamní krásné přírodě a také o počasí v tropickém pásmu, kde se střídá období sucha a monzunových dešťů. Největší zajímavostí bylo, že barmští lidé jsou ze 136 hodnocených zemí nejpohostinnějším národem na světě. Česká republika skončila na 128. místě. Žákům se dokument líbil a těší se na zajímavé poznatky o další zemi.

Obědval u nás Valentýn

Obědval u nás Valentýn

15. 02. 2019

Čtvrtek 14. února se nesl ve znamení Valentýna – svátku zamilovaných. V naší škole jsme připravili ve školní kuchyni akci Valentýnský oběd. S velkým předstihem plakáty informovaly o nabídce speciálního valentýnského menu a slibovaly i sladké překvapení. Zásluhou žáků oboru Aranžér a jejich učitelky odborného výcviku Lucie Zahrádkové se proměnila školní jídelna v srdíčkové území, které kuchaři-číšníci dovedli k dokonalosti úžasným prostřením stolů. Skvostné aranžmá ocenili nadšení strávníci, ať už to byli žáci či zaměstnanci školy. Oběd i moučníky byly úžasné. Vše se vydařilo. Těšíme se na další tematické obědy v naší školní jídelně. Valentýnský oběd si prohlédněte zde.

Velmi poučná exkurze

Velmi poučná exkurze

14. 02. 2019

Dne 12. 2. 2019 se žáci třídy S2 zúčastnili exkurze do věznice Všehrdy u Chomutova. Žáci si prohlédli prostory věznice, kde měli možnost nahlédnout i do cely předběžného zadržení. Poté měli možnost hovořit s dvěma odsouzenými muži. Ti jim podrobně vyprávěli důvody jejich pobytu za mřížemi zdejší věznice a zodpověděli i mnoho otázek, které jim naši žáci kladli. Kaplanka vězeňské duchovní služby je provedla kaplí určenou pro ztišení, pastorační pohovory i pravidelné bohoslužby.

Při této exkurzi si mnozí žáci uvědomili jak těžký je život za mřížemi bez rodiny a bez svobody. Pro žáky to byl velmi emotivní zážitek. Vedení školy děkuje Mgr. Jelínkové za organizaci.

Spotřebitelská gramotnost

Spotřebitelská gramotnost

13. 02. 2019

V úterý 12. 2. 2019 se žáci třídy G1 zúčastnili odborné přednášky na KÚ Středočeského kraje v Praze. Přednáška byla v gesci České obchodní inspekce z Plzně.Přítomní byli seznámeni s činností ČOI, kterou demonstrovali její zástupci na konkrétních příkladech z praxe. Velký blok byl věnován padělkům a v závěru došlo i na dotazy žáků. Přednáška byla velmi zajímavá a žákům se dostalo i mnoha doporučení, jak by se měl správně spotřebitel chovat. Vedení školy děkuje Mgr. Pavlíčkové za organizaci tohoto exkurzního vyučování.

Naši šikovní žáci

Naši šikovní žáci

08. 02. 2019

V úterý 5. 2. 2019 se naši žáci účastnili prestižní akce v Domě kultury na Sítné. Na mezinárodní konferenci potravinářské firmy La Lorraine Bakery Group zajišťovali profesionální obsluhu téměř dvou stovek účastníků. Vedení školy děkuje žákům Sekaninovi, Shurinovovi, Suchanovi, Špirudovi a učiteli odborného výcviku panu Hlouškovi za vzornou reprezentaci školy. Foto naleznete zde.

Sněhuláci pro Afriku

Sněhuláci pro Afriku

08. 02. 2019

Africké děti si ve své zemi nikdy sněhuláky nepostaví, některé z nich se ale ani nedostanou do školy. Na první informaci nic nezměníme, tu druhou můžeme ovlivnit. Naše škola se již potřetí zapojila do projektu Sněhuláci pro Afriku. Cílem bylo postavit co nejvíce sněhuláků. Startovné za každého sněhuláka bylo je 50- Kč, stavitelé mohli tvořit maximálně pětičlenné družstvo. Výtěžkem přispíváme na přepravu kol do Afriky. Této charitativní akce se účastnilo 133 žáků, kteří v naprosto nevhodných sněhových podmínkách tvořili úžasné skulptury. Neřešitelným problémem bylo, který sněhulák zvítězí. Každý vytvořený model byl originální, postavený s velkým nasazením a radostí. Do fondu Kola pro Afriku odesíláme částku 2 000 Kč, přispěli i žáci, kteří sněhuláky nestavěli. Vedení školy děkuje Mgr. Sudové za organizaci této náročné akce. Úžasné sněhuláky si prohlédněte zde.

Retro ve Sládečkově muzeu

Retro ve Sládečkově muzeu

07. 02. 2019

Dne 5. února 2019 třídy A2 a PA3 navštívily Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, kde zhlédly výstavu Retro - jak jsme žili v 60´.Žáci měli možnost poznat módu 60. let, seznámit se s tehdejšími mládežnickými organizacemi, dobovým vybavením bytů, penězi. Dozvěděli se také o změnách, kterými Kladno prošlo v minulých desetiletích. Seznámili se i s velikonoční tvorbou Josefa Lady, Cyrila Boudy a Zdeňka Milera na dobových fotografiích a se zvyky spjatými s Velikonocemi.

Jdeme do republikového finále

Jdeme do republikového finále

06. 02. 2019

Dne 5.2.2019 naše žákyně ve složení Lucie Řezáčová L3, Gabriela Krézlová S3, Tereza Švejcarová V2, Veronika Jůzová V2, Adéla Hrabětová V2, Denisa Kleinová S2, Kristýna Vyskočilová V1, Nikola Vaitová S1 a Nikola Hlavničková S1 bojovaly o postup do republikového kola turnaje KB Florbal Challenge na stadionu Tatran Střešovice v Praze. Díky 3 výhrám a 1 remíze dívky jednoznačně postoupily. Držte jim palce v republikovém finále.

Fotografie z turnaje připravujeme.

V hlavní roli maturanti

V hlavní roli maturanti

05. 02. 2019

První únorová sobota je pro naší školu každoročně ve znamení maturitního plesu. Letos tomu nebylo jinak. Místem konání byl Dům kultury na Sítné, který byl zaplněn maturanty tříd L4, VS4, POD2, PODD3 a jejich pedagogy, rodiči a přáteli. Přišli i významní hosté – pan primátor Dan Jiránek, radní Středočeského kraje paní Heřmanová a člen školské rady pan Volf. Večerem provázel moderátor Jakub Kotek, program byl klasický - projevy žáků, ředitele školy, šerpování, přípitek, zlatý déšť, sóla pro pedagogy, rodiče, foto na mnoho způsobů, nechybělo ani tradiční půlnoční překvapení. Ples se opravdu vydařil.

Vedení školy děkuje hlavní organizátorce Ing. Grundové, třídním učitelům a především maturantům, kteří tuto akci zvládli na výbornou. Fotografie z plesu najdete zde.

Ekonomická olympiáda 2018/19

Ekonomická olympiáda 2018/19

31. 01. 2019

V průběhu prosince se vybrané třídy naší školy zúčastnily on-line testování Ekonomické olympiády, kterou již třetí rokem organizuje Institut ekonomického vzdělávání z. ú. (INEV) pod záštitou MŠMT a ČNB. Nejlepších výsledků dosáhli žáci Josef Kludský (V3) a Jiří Skalník (L3).

Vedení školy žákům gratuluje a děkuje koordinátorce olympiády Ing. Bíbové za práci.

Tak trochu jiná školní jídelna

Tak trochu jiná školní jídelna

31. 01. 2019

Naše škola vždy dbala na zajištění kvalitního stravování pro žáky i zaměstnance. V provozu byl školní bufet s širokým sortimentem zdravé výživy a internetová čajovna-kavárna, kde si žáci mohli dopřát vydatnou snídani či svačinu. Co nám však velmi chybělo, byla školní jídelna. Situace se změnila v závěru roku 2018, kdy naše škola získala status školní jídelny. Máme jídelnu a ne ledajakou.

Žáci si mohou objednávat obědy pomocí elektronických čipů na dotykové obrazovce. Denně si vybírají ze tří skvělých jídel, jako bonus mají k dispozici zeleninové a těstovinové saláty, kompoty, zákusky i mléčné koktejly. O strávníky je postaráno jako v restauraci, kompletní obsluhu zajišťují žáci učebního oboru Kuchař- číšník. Po příchodu do jídelny se žákovi po přiložení čipu vytiskne jeho objednávka, on se posadí a víc není nutné řešit, číšníci se o něj postarají. Žádné umělohmotné tácy, igelitové ubrusy, ale krásně prostřené stoly, příjemné prostření a profesionální obsluha. Všichni, kteří do školní jídelny začali docházet, jsou nadmíru spokojeni, počet strávníků se stále zvyšuje.

Tato úžasná školní jídelna je dalším důvodem, proč studovat v SOŠ a SOU náměstí Edvarda Beneše.

Připomínka obětí holocaustu

Připomínka obětí holocaustu

29. 01. 2019

Při příležitosti Mezinárodního dne památky obětem holocaustu se žáci tříd POD1, L3 a V2 zúčastnili besedy se spisovatelem a pedagogem Františkem Tichým. Pan Tichý žáky seznámil se svou knihou Transport až za věčnost, která čerpá z autentických zážitků pražských chlapců, jejichž osud byl tragicky ovlivněn obdobím protektorátu a protižidovskými zákony. Autor knihy přečetl několik pasáží ze své knihy, příběh chlapců doplňoval výkladem. Měli jsme možnost nahlédnout do problematiky holocaustu trošku z jiného úhlu. Žáci byli vyprávěním pana Tichého skutečně zaujati

Gaudeamus aneb Štěstí přeje připraveným studentům

Gaudeamus aneb Štěstí přeje připraveným studentům

28. 01. 2019

Ve dnech 22. a 23. ledna 2019 žáci tříd VS4 a V3 navštívili Gaudeamus - Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání, jejž po tři dny hostilo letňanské výstaviště. Nabídka vystavovatelů byla široká, prezentaci českých i zahraničních vysokých, vyšších odborných škol a jiných vzdělávacích projektů doplňovaly interaktivní ukázky, motivační přednášky či testování studijních předpokladů. Kromě nepochybně podnětných dojmů a postřehů naši žáci "nasbírali" množství tištěných i elektronických informačních materiálů, někteří si dokonce ujasnili svou další profesní orientaci. Fotografie z veletrhu najdete zde.

Exkurze do knihovny

Exkurze do knihovny

28. 01. 2019

Dne 24. 1. 2019 se žáci 2. ročníku oboru Kuchař - číšník zúčastnili exkurze do Státní vědecké knihovny v Kladně. Cílem bylo získat nové čtenáře, seznámit je se službami nabízenými knihovnou. Žáky zaujalo zejména to, že si mohou půjčit nejen knihy, ale i různé deskové hry a navštívit zdarma i různé zajímavé přednášky. Nejvíce potěšeni pak byli hudebním oddělením. Na základě získaných poznatků pak měli možnost vyhledat si určité knihy podle zaměření. Exkurzní vyučování bylo velmi zajímavé, je tedy předpoklad, že mnozí žáci zde nebyli naposledy.

Křížem krážem staletími

Křížem krážem staletími

25. 01. 2019

Jednou z tradičních školních akcí je soutěž Křížem krážem staletími. Žáci prokazují své dějepisné a literární znalosti, důležitý je i všeobecný přehled. V letošním ročníku, který se uskutečnil 17. 1. 2019, si nejlépe vedly Lucie Hladíková (S1), druhá se umístila Eliška Rambová (V2) a třetí příčku obsadila Tereza Švejcarová (V2). Máme radost, že všech 21 účastníků soutěže prokázalo velmi dobré znalosti, vítězkám blahopřejeme, Mgr. Vočkové a Bc. Vočkové děkujeme za organizaci této zajímavé soutěže. Foto z vyhlášení naleznete zde.

Veletrhy v Brně

Veletrhy v Brně

24. 01. 2019

V pátek 18. 1. 2019 se logisté druhého a třetího ročníku vydali do Brna na veletrh cestovního ruchu. V pavilonu P brněnského výstaviště si žáci prohlédli prezentační stánky tuzemských i zahraničních cestovních kanceláří a agentur na Veletrhu GO 2019. Veletrh REGIONTOUR prezentoval atraktivní místa v České republice, RegFoodFest nabízel krajové speciality. Žáci navštívili i přehlídku cestovatelských filmů GO KAMERA. Všechny tyto akce se u nich setkaly s velkým ohlasem, jako bonus si vyzkoušeli i některé adrenalinové aktivity. Vedení školy děkuje Ing. Nobilisové za organizaci této exkurze.

Fotografie z veletrhu najdete zde.

Projekt Ireas pokračuje

Projekt Ireas pokračuje

24. 01. 2019

V úterý 22. 1. 2019 pokračoval pro žáky druhého ročníku oboru Kuchař-číšník dlouhodobý projekt Ireas. V této byla na programu praktická část pod vedením mistra kuchaře Radka Pálky z pražského hotelu Duo. V dopoledním bloku si žáci mohli prakticky vyzkoušet zpracování a přípravu ryb a mušlí, konkrétně pracovali například s pražmou, makrelou a slávkami. Žáci velmi ocenili vysokou profesionalitu pana Pálky i jeho vstřícný přístup k jejich práci. Tato část projektu byla všemi účastníky hodnocena velmi pozitivně. Foto z akce naleznete zde.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

23. 01. 2019

Zveme všechny zájemce o studium na den otevřených dveří, který se uskuteční ve čtvrtek 24. 1. 2019 od 12:30 do 18:00 hodin v budově školy. Těšíme se na Vás. Více informací najdete zde.

Kritéria přijímacího řízení pro školní  rok 2019/2020

Kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020

21. 01. 2019

Vážení uchazeči,

dne 18. 1. 2019 jsme vyhlásili Kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020. Více informací najdete zde.

Připomínka smutného výročí

Připomínka smutného výročí

18. 01. 2019

V naší škole je obvyklé, že si připomínáme významné události a výročí. Tento týden byl zaměřen na osobnost Jana Palacha. Jeho životní příběh byl námětem projektu i vzpomínkového pásma na informačních televizích a panelech na chodbách školy. Do školního rozhlasu velmi hezky promluvila žákyně Anička Kolaříková. Vyvrcholením aktivit bylo páteční dvouhodinové pásmo, kterým provedli své spolužáky dívky ze třídy L1. Připomněly jim nejen tragický příběh Jana Palacha, ale i situaci ve společnosti po roce 1968. Na dobových záběrech, dokumentárních ukázkách i písních mohli účastníci vidět a vnímat složité a neradostné období normalizace. Velmi emotivní bylo vystoupení paní učitelky Mgr. Štorkové, která byla jako dívka spolu se svými rodiči účastnicí pohřbu Jana Palacha.

Vedení školy děkuje Mgr. Vočkové, Mgr. Jonákové, Mgr. Richterové a Bc. Vočkové za dokonalou přípravu a skvělé zvládnutí této vzpomínkové akce. Foto z přednášky můžete nalézt zde.

Odborník přednášel kuchařům

Odborník přednášel kuchařům

18. 01. 2019

Ve středu 16. 1. 2019 měli žáci třetího ročníku oboru Kuchař-číšník velmi zajímavou přednášku sommeliera. Specialista na víno pan Provazník velmi poutavě hovořil o druzích vín, oblastech, kde se pěstují, jak se víno podává, věnoval se i snoubení vína a pokrmů a mnoha dalším zajímavým informacím o víně. Pro žáky bylo toto setkání vynikajícím obohacením jejich teoretických znalostí, které získávají v hodinách odborných předmětů.

Maturitní ples 2019

Maturitní ples 2019

18. 01. 2019

Vážení žáci, rodiče, absolventi a přátelé školy, dovolujeme si Vás pozvat na maturitní ples školy, který se koná v sobotu 2. 2. 2019 od 19:00 hodin v Domě kultury v Kladně. Vstupenky si můžete zakoupit u Ing. Grundové nebo před začátkem plesu v Domě kultury. Těšíme se na Vás. Plakát ke stažení zde.

Poslanecká sněmovna

Poslanecká sněmovna

17. 01. 2019

Třídy V1, V2, V3 oboru Veřejnosprávní činnost měly ve dnech 8. - 9. 1. 2019 exkurzní vyučování v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR za přítomnosti poslance Ing. Vojtěcha Munzara. Pan poslanec provedl žáky historickou částí Poslanecké sněmovny, seznámil je s pracovním dnem poslance, vysvětlil legislativní proces, volební systém, způsob hlasování, vydávání zákonů a podal ještě mnoho dalších zajímavých informací. Žáci se účastnili i jednání Parlamentního výboru v Poslanecké sněmovně. Bylo to skvělé exkurzní vyučování a všem se velmi líbilo. Foto naleznete zde.

 Sněhuláci pro Afriku

Sněhuláci pro Afriku

16. 01. 2019

Naše škola se zapojila do charitativního projektu Sněhuláci pro Afriku. Tato akce proběhne v lednu či únoru (až bude dostatek sněhu), termín zveřejníme včas na webu školy. Cílem je postavit co nejvíce sněhuláků. Zapojit se mohou 1 – 5 členná družstva. Startovné za každého sněhuláka je doporučeno 50,- Kč. Vybranými finančními prostředky přispějeme k přepravě kol do Afriky. Věříme, že se na školním dvoře sejdeme v hojném počtu. Další info zde.

Dobročinný bazárek

Dobročinný bazárek

16. 01. 2019

Žáci 3. ročníku učebního oboru Prodavač vyhlašují charitativní dobročinný bazárek. Podívejte se doma po věcech, které už nenosíte, nepotřebujete a přineste je do školy. Možná, že se budou líbit někomu jinému. Prodáte je a peníze půjdou na dobrou věc. Z výtěžku bazárku přispějeme na koupi rehabilitační pomůcky pro našeho spolužáka Pavla Beňáka ze třídy S2. Plakát k akci naleznete zde.

Olympiáda ANJ zná své vítěze

Olympiáda ANJ zná své vítěze

16. 01. 2019

V lednu 2019 se uskutečnilo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. V kategorii maturantů a nástaveb zvítězili A. Vlková (L4) a D. Vytřas (POD2), druhý byl M. Hamouz (POD1), třetí skončili D. Semerádová (VS4) a D.Wehrsinger (POD1). Ve skupině žáků 1. – 3. ročníků bylo pořadí následující: 1.místo Marek Nový ( L2), 2.místo Michaela Šímová (V2) a třetí příčka patřila Adamu Kühnelovi (V3) a Janu Suchanovi (G1). Blahopřejeme a foto z přijetí u ředitele školy naleznete zde.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

09. 01. 2019

Zveme všechny zájemce o studium na den otevřených dveří, který se uskuteční ve čtvrtek 24. 1. 2019 od 12:30 do 18:00 hodin v budově školy. Těšíme se na Vás. Více informací najdete zde.

ÁMOS VISION – nová generace školství

ÁMOS VISION – nová generace školství

08. 01. 2019

Rok 2019 jsme v naší škole začali s úžasnou technickou vymožeností. Do přízemí byl instalován multifunkční dotykový panel Ámos. Ihned začal žákům a zaměstnancům sloužit jako interaktivní dotyková nástěnka. Naleznou zde rozvrhy, suplování, aktuální informace, webové stránky školy, jídelníček, jízdní řády a mnoho dalších údajů, odkazů, fotografií i videospotů. Využíváním tohoto zařízení, které je synchronizováno i se systémem Bakaláři, si škola rozšířila své vynikající technické zázemí.

Systém Ámos byl pořízen z finančních prostředků spolku Beneška.

Školní olympiáda v anglickém jazyce

Školní olympiáda v anglickém jazyce

07. 01. 2019

Ve čtvrtek 10. 1. 2019 se uskuteční školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Je určena pro žáky čtyřletých studijních oborů a uskuteční se ve dvou skupinách. Zájemci z maturujících ročníků (L4, VS4 a POD 2) se sejdou 3. a 4. vyučovací hodinu v učebně 006. Pro žáky 1., 2. a 3. ročníků je určena 7. vyučovací hodina (od 13:10 hodin), učebna je také 006.

Věříme, že se žáci zúčastní v hojném počtu, přejeme jim úspěšné zvládnutí úkolů a těšíme se na vítěze. Leták ke stažení zde.

Krásné zakončení roku 2018

Krásné zakončení roku 2018

21. 12. 2018

Závěr předvánočního týdne patřil v naší škole příjemným aktivitám. Část žáků se vydala do zahraničí. První autobus mířil do Vídně. Cílem nebyly jen vánoční trhy, ale i návštěva Albertina, kde si žáci prohlédli nádherné obrazy Cloda Moneta. Druhý autobus dovezl žáky do Drážďan. Absolvovali prohlídku města s profesionální průvodkyní, užili si atmosféru nejstaršího německého trhu. Žáci, kteří do zahraničí nevycestovali, si užili předvánoční Kladno a navštívili Prahu.

Páteční program patřil divadlu a koledám. Mgr. Feller s žákyněmi nastudoval vánoční hru, kterou pro tuto příležitost napsal a opatřil ji i písněmi. Měla velký úspěch. Dopoledne bylo zakončeno tradičním vánočním zpíváním. Spolu se zaměstnanci a současnými žáky si přišli zazpívat koledy i zaměstnanci bývalí. Naléval se horký punč, přezpívalo se 15 písní a poslední školní den roku 2018 končil přáním ředitele školy, který se, jako již tradičně, s každým žákem při odchodu rozloučil podáním ruky.

Vedení školy se těší na žáky a zaměstnance v lednu 2019. Fotografie najde zde.

PF 2019, ředitelské volno

PF 2019, ředitelské volno

21. 12. 2018

Ředitel školy v souladu s ustanovením § 24, odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů a s ustanovením § 2 odst. 5 vyhlášky č. 16/2005 Sb. o organizaci školního roku, vyhlašuji dne 3. – 4. ledna 2019 z provozních důvodů volný den.

Vážení zaměstnanci, vážení žáci, vážení rodiče, dovolte mi, abych Vám popřál spokojené, klidné a krásné Vánoce. Do roku 2019 Vám přeji pevné zdraví, štěstí, pohodu a hodně radosti, ředitel školy.

PF ke stažení zde.

Vánoční projekt

Vánoční projekt

20. 12. 2018

Žáci druhého ročníku oboru Kuchař-Číšník realizovali ve dnech 18. a 19. 12. 2018 velmi hezký projekt. Pod vedením učitelek odborných předmětů připravovali ve cvičné kuchyni menu o čtyřech chodech, v rámci výuky stolničení vytvářeli slavnostní tabule a připravovali si témata odborných prací. Výsledky jejich snažení byly výborné. Uvařená jídla chutnala skvěle, ke vkusně prostřeným stolům byla radost usednout.

Vedení školy děkuje Mgr. Parmové a Mgr. Schröderové za přípravu a realizaci této akce. Fotografie z projektu najdete zde.

Potěšili jsme seniory

Potěšili jsme seniory

19. 12. 2018

V pondělí 17. 12. 2018 odjeli žáci třídy S2 na adventní setkání do Domova pro seniory v Novém Strašecí. Žáci Šlechtová, Tichá, Helisová, Klainová, Vavřík, Burková, Kročilová a Sadílková si pro klienty připravili hezký program, při kterém společně vyráběli drobné dárečky. Vánoční atmosféru dotvářely i koledy, klienti vzpomínali nejen na Vánoce, ale vyprávěli i své životní příběhy. Tato akce byla velmi příjemná, žáci se už teď těší na jaro, kdy se uskuteční další setkání.

Vedení školy děkuje Mgr. Jelínkové za organizaci. Fotografie z akce najdete zde.

Literatura zábavně

Literatura zábavně

18. 12. 2018

V pondělí 17. 12. 2018 navštívilo naši školu Divadélko pro školy z Hradce Králové s představením Romantismus není jen romantika aneb Evropou od Goetha k Vrchlickému. Mladí umělci přiblížili s humorem a nadsázkou žákům z S1, V2, POD1 a POD2 vybraná stěžejní díla romantismu. Do představení se někteří žáci aktivně zapojili, všichni přítomní se upřímně bavili. Foto z představení naleznete zde.

Exkurzní vyučování v Praze

Exkurzní vyučování v Praze

18. 12. 2018

V pátek 14. 12. 2018 navštívily aranžérky zajímavý vánoční veletrh. Na výstavišti v pražských Letňanech probíhal veletrh, který byl tvořen sekcemi Český jarmark, Vánoční hody, Fashion zóna i Kreativ market & Milujeme papír. Cílem exkurzního vyučování bylo načerpat náměty pro práci v odborném výcviku, zapojit se do kreativních dílen a seznámit se s aktuálními trendy v aranžování. Žákyně i pedagogové byli exkurzí nadšeni, pro svoji práci si odvezli mnoho inspirativních námětů a zážitků.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

14. 12. 2018

Ve čtvrtek 13. 12. 2018 jsme potěšili žáky základních škol i jejich rodiče. Zaměstnanci i žáci připravili pro příchozí velmi pestrý program, jehož cílem bylo představit možnosti studia na naší škole. Formou testů, kvízů, workshopů i ochutnávek byly příchozím prezentovány konkrétní studijní a učební obory. Ze strany veřejnosti byl o prosincový Den otevřených dveří již tradičně velký zájem. Na atmosféru akce se můžete podívat zde.

Florbalové klání

Florbalové klání

13. 12. 2018

V uplynulém týdnu se naši žáci účastnili florbalového turnaje 10 středních škol ve stochovské Sportovní hale. Náš tým chlapců ve složení Hudec Matěj (G1), Šmatlák Patrik (G1), Kondl Martin (L3), Kučera Dominik (L3), Barát Jan (POD1), Hubáček Petr (POD1), Nusl Michal (P2), Kohlíček David (V1) a Ondráček Jiří (K2) bojoval statečně, ale na postup ze základní skupiny to nestačilo.

Již tradičně se však velmi dařilo týmu dívek ve složení Lucie Řezáčová (L3), Gabriela Krézlová (S3), Veronika Jarešová (V3), Veronika Jůzová (V2), Tereza Švejcarová (V2), Veronika Kyselá (V2), Adéla Hrabětová (V2), Denisa Kleinová (S2), Denisa Běloušková (V1), Kristýna Vyskočilová (V1), Barbora Veselá (L1), Nikola Vaitová (S1), Nikola Hlavničková (S1), Hana Pulkertová (S1), Daniela Pipotová (S1) a Natálie Zatloukalová (S1). Děvčata byla ve skvělé formě, s velkým přehledem vybojovala 1. místo.

Všem výše jmenovaným sportovcům děkujeme za reprezentaci školy, Mgr. Kyrych patří poděkování za zajištění organizace obou akcí. Foto ze zápasu můžete nalézt zde.

Upozornění pro maturanty

Upozornění pro maturanty

11. 12. 2018

Informujeme všechny maturanty, že v pondělí 10. 12. 2018 byl všem maturantům poslán na jejich e-mailovou adresu výpis z přihlášky k maturitě. Přihlášku pozorně přečtěte a dostavte se do školyb na studijní oddělení k podpisu protokolu o předání výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce. Pokud se nemůžete dostavit do školy a zjistíte ve výpisu jakékoliv nesrovnalosti, kontaktujte školu prostřednictvím e-mailu cespiva@sosasoukladno.cz či telefonního čísla 312278041, a to nejpozději dne 14. 12. 2018.

Pokud se nemůžete dostavit do školy k podpisu protokolu o převzetí výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce, zašlete poštou vytištěný a podepsaný protokol o převzetí výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce na adresu: Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Kladno, náměstí Edvarda Beneše 2353, náměstí Edvarda Beneše 2353, 27201 Kladno, a to nejpozději dne 20. 12. 2018.

Náš student Benjamin

Náš student Benjamin

10. 12. 2018

Naše škola podporuje při studiu Benjamina Muindiho, černošského chlapce z Keni. Díky naší podpoře studuje druhým rokem na střední škole. Nyní je opět třeba vybrat finanční prostředky na financování dalšího studia. Je advent, předvánoční doba, kdy si lidé dávají dárky. Uvědomme si, že pro někoho je tím největším dárkem dostat možnost se vzdělávat. Podpoříme-li navíc mladého člověka a pomůžeme mu nalézt lepší život, o to může být radost větší. Jako škola mu pošleme i vánoční dárek s přáním, aby se mu při studiu i v životě dařilo. Děkujeme všem žákům i zaměstnancům, kteří se do sbírky zapojují. Příspěvky odevzdávejte u třídních učitelů.

Dárci krve a Janského plaketa

Dárci krve a Janského plaketa

10. 12. 2018

V průběhu minulého měsíce docházeli naši žáci do kladenské nemocnice na hematologicko-transfuzní oddělení, aby darovali pro lidský život tekutinu nejcennější - krev. Celkem 10 žáků přispělo do krevní banky téměř pěti litry této životadárné tekutiny. Byli to žáci Barát, Hubáček, Kloudová (všichni POD1), Šmídová, Peňázová (V4), Hurychová (L2), Snop, Müller, Vytřas a Hanušová (POD2). Svůj první odběr zvládli výborně i díky laskavé a profesionální péči zdravotních sestřiček.

Vedení školy všem jmenovaným moc děkuje za jejich odvahu a zodpovědný přístup, velmi si toho vážíme. Tuto akci organizovala Mgr. Jelínková, která je pro své žáky velkou inspirací. Pravidelně daruje krev již osmnáctým rokem, za dárcovství byla oceněna Stříbrnou medailí Prof. MUDr. Jana Janského. Velké poděkování patří i jí. Foto můžete nalézt zde.

Olympiáda v českém jazyce

Olympiáda v českém jazyce

06. 12. 2018

V listopadu 2018 se v naší škole uskutečnilo školní kolo 45. ročníku olympiády v českém jazyce. Celkem se účastnilo téměř 30 zájemců. Nejlepších výsledů dosáhla Eliška Rambová z V2, na druhé příčce se umístila Kateřina Prošková z V1, třetí skončila Tereza Spurná také z V1. Moc nás těší, že máme ve škole chytrá a šikovná děvčata.

Vedení školy děkuje Mgr. Vočkové za organizaci školního kola. Děvčatům budeme držet palce v okresním kole.

Konečně můžeme obědvat ve školní jídelně.

Konečně můžeme obědvat ve školní jídelně.

06. 12. 2018

A je to tady. Od pondělí 3. 12. 2018 zahajuje zkušební provoz naše školní jídelna. V téměř domácím prostředí se budou podávat tři jídla zdravé i typicky české kuchyně. Pokud chcete každý den či jednou za měsíc obědvat, postupujte prosím takto. Vyhledejte vedoucí stravování paní Grosmanovou, nabijte si svůj kredit (= vložte hotové peníze či přepošlete z účtu) a stáváte se strávníkem. Poté si můžete přes svůj čip na dotykové obrazovce v přízemí školy objednávat svačinky i obědy tak, jak se Vám bude zamlouvat. Co budeme vařit tento týden, se zájemci můžou podívat na konci článku. Na strávníky čeká i pitný režim v podobě ochucené vody, šťávy i mléčných nápojů. Jako u maminky. Foto můžete nalézt zde.

Školní mikulášská nadílka

Školní mikulášská nadílka

06. 12. 2018

Ve středu 5. 12. 2018 se v prostorách školy pohybovala nanejvýš neobvyklá skupina. Tvořili ji čerti, andělé i Mikuláš. Hezky připraveným veselým programem i drobnými dárky připomněli svým spolužákům tradici mikulášské nadílky. Vedení školy děkuje žákyním třídy V2 za jejich aktivitu a třídní učitelce Bc. Neumannové za skvělou organizaci. Foto si prohlédněte zde.

Mediální gramotnost

Mediální gramotnost

05. 12. 2018

V pátek 30. 11. 2018 zúčastnili žáci tříd POD2, V1 a L1 workshopu mediální gramotnosti. Absolventi žurnalistiky si pro žáky připravili zajímavý program zaměřený na teoretické otázky mediální gramotnosti i na praktické činnosti s touto problematikou souvisejícími. Žáci se do činností aktivně a s chutí zapojili. Celá akce byla žáky kladně hodnocena a byla pro ně jistě značným přínosem. Vedení školy děkuje Mgr. Jonákové a Mgr. Vočkové za organizaci této akce.

Teorie a praxe dění v české společnosti

Teorie a praxe dění v české společnosti

04. 12. 2018

V pátek 30. 11. 2018 se v naší škole završil cyklus přednášek Extrémismus a radikalismus. Lektor Mgr. Eduard Krainer, který je bezpečnostním expertem, ve dvou dvouhodinových blocích přiblížil aktuální problematiku těchto jevů, vysvětlil podstatu i jejich aktuální formy v naší společnosti. Žáci se o toto téma aktivně zajímali a s přednášejícím živě diskutovali. Bylo to výborné rozšíření znalostí z výuky zprostředkovaném odborníkem, které přimělo mnohé žáky k přemýšlení. Foto z přednášky naleznete zde.

Starší aktuality si můžete prohlédnout na této stránce.