logo Kladno

Otevřená, efektivní, fungující
a moderní škola

SOŠ a SOU Kladno má stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který zajišťuje kvalitní vzdělání žáků. Studenti u nás najdou prostor pro seberealizaci, rozvoj své osobnosti a všestrannou přípravu pro budoucí profesní život.

Máme výborné a šikovné mistrové, učí nás moderní techniky aranžérské práce, rozvíjejí naší kreativitu. Vyrábíme krásné a zajímavé věci.
V této škole jsem se vyučil. Je fajn, že je možné si tady udělat i nástavbu. Jsem spokojený s přístupem učitelů, hodně nás naučí.
Líbí se mi přístup učitelů. Ve škole jsem si udělal barmanský kurz. Odborný výcvik mám ve skvělé restauraci, hodně jsem se toho tam naučil, jsem fakt spokojenej.
Máme skvělou třídní učitelku, škola nás baví, máme zajímavé exkurze do firem. Pracovat budeme po škole určitě v bance nebo logistice.
Škola mu nabízí výuku v moderně vybavené škole s kvalitním pedagogickým sborem a praxi na atraktivních pracovištích.
Ve škole oceňujeme především skvělé zázemí a pedagogický sbor. Učitelé nás soustavně připravují na maturitu a vytvářejí výborné studijní podmínky.
Chodíme sem rádi. Máme příjemného pana ředitele, kterému záleží na tom, abychom měli ve škole dobré podmínky k učení. Učitelé nám pomáhají, oceňujeme jejich individuální přístup k žákům.
Jsme moc spokojení s učiteli a jejich výukou, máme rádi i odbornou praxi, kterou máme ve druháku a třeťáku.
Na škole oceňujeme férový přístup ke studentům. Na veřejce jsme spokojeni, dostáváme se k informacím, které se nám budou v praxi hodit.

Aktuality ze školy

Upozornění pro žáky, kteří se přihlásili do podzimního kola maturit 2020

Upozornění pro žáky, kteří se přihlásili do podzimního kola maturit 2020

30. 07. 2020

Do emailové pošty jste 29. 7. 2020 obdrželi "Výpis z přihlášky k maturitní zkoušce". Výpis pozorně přečtěte, v případě nějakých nesrovnalosti do 4. 8. 2020 nesouhlasné údaje nahlaste k opravě. Později již nelze nic opravit.

Upozornění: Ti, kteří se přihlásili k opravnému termínu k ČJL nebo cizímu jazyku a byli již přihlášení na jaře 2020, mají zaškrtnutou písemnou práci - zároveň je tam poznámka, že ji podle §22 a 28 zákona č. 135/2020 Sb. o zvláštních pravidlech pro přijímání k některým druhům vzdělávání a k jejich ukončování ve školním roce 2019/2020, nekonají.

Žáci žádající o PUP obdrželi dva emaily, v druhém jsou specifikovány upravené podmínky zkoušek u konkrétního žáka.

V průběhu měsíce srpna obdržíte pozvánku k písemným zkouškám. Nezapomeňte si nechat na sběrné škole, kde budete konat zkoušky, ověřit pomůcky (kalkulačku).

Ústní zkoušky se budou konat 14. 9. 2020 od 8 hodin.

Upozornění pro žáky, kteří maturovali na jaře 2020

Upozornění pro žáky, kteří maturovali na jaře 2020

30. 07. 2020

Na studijním oddělení si vyzvedněte "Protokol o výsledcích společné části maturitní zkoušky žáka". Protokol je vypracován, orazítkován a podepsán ředitelem CERMATu. Nelze jej posílat poštou ani emailem. Žáků, kteří jsou přihlášeni do VPŽ se tato výzva netýká. Protokol již obdrželi a mohli si ho stáhnout.

Krásné prázdniny, úřední hodiny

Krásné prázdniny, úřední hodiny

07. 07. 2020

Vedení školy přeje všem žákům a zaměstnancům krásné a pohodové léto. Úřední hodiny jsou od 1. 7. do 31. 8. 2020 jsou od 8:00 do 13:00 hodin. Po telefonické domluvě je možné si domluvit i jiný termín (tel: 312 278 041).

Přání ke stažení zde.

Děkovali jsme hasičům a policistům

Děkovali jsme hasičům a policistům

06. 07. 2020

Začátkem prázdnin skončila platnost některých hygienických opatření a všichni si přejí, aby se život navrátil do normálních kolejí. Je to ale i čas, kdy je třeba ohlédnout se do týdnů minulých. Vedení střední školy na náměstí Edvarda Beneše v Kladně zorganizovalo akci, v rámci které poděkovalo hasičům i policistům za jejich práci při zvládání pandemie.

Střední škola sídlí v těsném sousedství hasičského záchranného sboru a Policie ČR. O příslušnících těchto složek se hovoří jako o lidech v první linii. Těm je opravdu třeba poděkovat.

V pondělí 29. června přijali hasiči i policisté pozvání na přátelské setkání do prostor školní jídelny. V úvodu si vzal slovo ředitel školy Petr Paták a glosoval uplynulé měsíce z úhlu pohledu žáků a učitelů, kteří to zajisté neměli lehké. Poté vzdal velký hold přítomným hasičům, policistům a jejich kolegům. „Vážíme si jejich práce, jsme vděčni, že se na ně můžeme v této komplikované době opravdu spolehnout. Děkujeme profesionálům,“ uvedl ředitel. Malým dárkem pro všechny zúčastněné byl sváteční oběd.

Článek s fotografiemi najdete zde.

DŮLEŽITÉ INFORMACE K ZÁVĚREČNÝM ZKOUŠKÁM v podzimním termínu

DŮLEŽITÉ INFORMACE K ZÁVĚREČNÝM ZKOUŠKÁM v podzimním termínu

30. 06. 2020

Příkaz ředitele č. 4/2020 Závěrečné zkoušky v podzimním termínu zde.

Příkaz ředitele č. 4/2020 Tabulka závěrečné zkoušky v podzimním termínu zde.

Odkazy