cze ger eng

SOŠ a SOU Kladno

Otevřená, efektivní, fungující a moderní škola


AKTUALITY

foto k aktualitě

Kuchaři navštívili hotel Alcron

15.12.2017 l

Ve čtvrtek 14. 12. 2017 se žáci třídy K3 zúčastnili exkurzního vyučování v hotelu Alcron v Praze. Hned po příchodu se jich ujala personální manažerka hotelu paní Naďa Polreichová. Nejdříve velmi poutavě hovořila o historii hotelu, jeho současném chodu a poté následovala prohlídka. Žáci viděli největší hotelové apartmá, prohlédli si michelinskou restauraci, její zázemí a kuchyň. Bohužel nedošlo k setkání s prvním držitelem michelinské hvězdy u nás s panem Paulusem. V době návštěvy hotelu probíhal v jeho prostorách dobročinný bazar, kterého se naši žáci účastnili a přispěli nemalou částkou, za což od paní manažerky sklidili velké poděkování. Exkurze byla vedením hotelu hodnocena velmi pozitivně a končila pozváním pro další žáky naší školy.

Vedení školy děkuje Mgr. Schröderové a Mgr. Parmové za organizaci této akce.foto k aktualitě

Den otevřených dveří se vydařil

14.12.2017 l

Naposledy v tomto kalendářním roce jsme otevřeli dveře veřejnosti, aby zájemci o studium v naší škole získali konkrétní představy o studijních i učebních oborech, které nabízíme. Pedagogický sbor i pomocníci z řad studentů podávali informace a zapojovali příchozí do tvůrčích dílen. K vidění byla vánoční hra v podání studentek oboru Sociální činnost. Již tradičně jsme pamatovali na pomoc druhým. Probíhala sbírka přikrývek a oblečení pro lidi bez domova, pokračovala i sbírka hrnečků a plyšáků.

Vedení školy děkuje všem, kteří se do Dne otevřených dveří aktivně zapojili. Fotografie ze dne najdete zde.foto k aktualitě

Spolupráce s Farní charitou Beroun

14.12.2017 l

Ve středu 13. 12. 2017 uskutečnila Farní charita Beroun přednášku pro žáky oboru Sociální činnost ze třídy S1 a S2. Tématem byla pomoc osobám bez domova. Pracovníci Farní charity Beroun studentům podrobně popsali, jaký je hlavní úkol a cíl jejich práce. Studenti během přednášky kladli otázky, jakým způsobem je možné těmto osobám pomáhat, jak se tito lidé začleňují do běžného života a mnoho jiných dotazů. Během dne se ve škole uskutečnila pro Farní charitu Beroun sbírka dek a oblečení. Děkujeme všem, kteří přispěli a Mgr. Jelínkové za organizaci přednášky i charitativní sbírky.

Fotografie z přednášky najdete zde.foto k aktualitě

Detektor lži zaútočil na naše bránice

14.12.2017 l

V pondělí 11.12.2017 zahájil školní Klub mladého diváka letošní divadelní sezónu návštěvou pražského Divadla V Celetné. Zhlédli jsme hru mladého ruského dramatika Vasilije Sigareva Detektor lži. Svým výkonem si všichni tři herci - Adrian Jastraban, Matouš Ruml a Eva Elsnerová - obecenstvo naprosto podmanili. Veselá hra o vážných věcech získala nečekaný rozměr díky spontánním hereckým improvizacím a nebývale vstřícně naladěnému publiku. Odvezli jsme si skvělý kulturní zážitek a těšíme se na další!foto k aktualitě

Den otevřených dveří, charitativní činnost školy

12.12.2017 l

Naše škola pořádá pro žáky základních škol i širokou veřejnost den otevřených dveří s bohatým programem. K vidění budou ukázky maturitních a studijních oborů i vánoční divadelní hra. Připravena je ochutnávka gastronomických specialit.

V rámci charity proběhne sbírka přikrývek a hrnečků pro lidi bez domova. Akce se uskuteční ve středu 13. prosince od 12:00 do 18:00 hodin. Na setkání s Vámi se těší celý pedagogický sbor.

Pozvánka je ke stažení zde.foto k aktualitě

Challange florbal

11.12.2017 l

V pátek 8. 12. 2017 se družstvo naší školy účastnilo 1. kola florbalového klání v kategorii chlapců - Challange florbal. Tento turnaj se odehrál v Kladně, naši žáci vybojovali 4. místo, které bohužel není postupové. Děkujeme za reprezentaci.

Fotografie z turnaje najdete zde.foto k aktualitě

Upozornění pro maturanty

10.12.2017 l

V minulém týdnu byl všem maturantům poslán na jejich e-mailovou adresu výpis z přihlášky k maturitě.Přihlášku pozorně přečtěte a dostavte se do školy na studijní oddělení k podpisu protokolu o předání výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce. Pokud se nemůžete dostavit do školy a zjistíte ve výpisu jakékoliv nesrovnalosti, kontaktujte školu prostřednictvím e-mailu cespiva@sosasoukladno.cz či telefonního čísla 312278041, a to nejpozději dne 15.12.2017.

Pokud se nemůžete dostavit do školy k podpisu protokolu o převzetí výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce, zašlete poštou vytištěný a podepsaný protokol o převzetí výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce na adresu: Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Kladno, náměstí Edvarda Beneše 2353, a to nejpozději dne 20.12.2017.foto k aktualitě

Držíme palce do Španělska

07.12.2017 l

Náš žák a fotbalový talent Jan Bejbl ze třídy KA3 září na mistrovství Evropy v sálovém fotbale hráčů do 21 let, které probíhá ve Španělsku. Český tým si zajistil postup do finále, kde se utká s reprezentanty Ruska. Hrát se bude dnes 8. 12. 2017. Jsme moc rádi, že jeden z našich žáků je takhle úspěšným sportovcem.

Děkujeme všem, kteří drželi palce. Vyšlo to. Náš žák Jan Bejbl je členem českého futsalového týmu, který vybojoval zlato na mistrovství Evropy v sálové kopané hráčů do 21 let.foto k aktualitě

Andělská výzdoba, čertovské řádění

06.12.2017 l

Naše škola má velmi šikovné žáky oboru Aranžér. Ti pod vedením učitelek odborného výcviku rozmístili po celé škole adventní výzdobu. Vedle klasických vánočních stromků byly instalovány i krásné netradiční vazby laděné do andělské atmosféry. V úterý 5. 12. 2017 se ve škole andělé i objevili. Doprovázeli rozverné čerty a Mikuláše při jejich putování školou. Chválíme třídu V1, která celý program zorganizovala. Na výzdobu školy i mikulášskou nadílku se podívejte zde.foto k aktualitě

Úspěšné florbalistky

06.12.2017 l

Ve středu 6. 12. 2017 odehrály v Berouně naše žákyně okresní kolo florbalového turnaje - Florbal challenge 2017/2018. Dívky ve složení: Lucie Řezáčová L2, Veronika Jarešová V2, Aneta Dušková VS3, Gabriela Krézlová a Natálie Borková S2, Tereza Švejcarová V1, Nikola Rosenbaumová A1, Denisa Klainová a Kateřina Stádníková S1, Veronika Jůzová a Adéla Hrabětová V1 jednoznačně vyhrály všechna utkání a postupují do krajského kola z prvního místa. Celkem střelily 28 branek a pouze jednu branku dostaly. Nejlepší hráčkou byla Lucie Řezáčová. Výborný výkon, děkujeme.

Fotografie z okresního kola najdete zde.foto k aktualitě

Vyhlášení výsledků soutěže Angličtinář roku

06.12.2017 l

Poslední listopadový den patřil v celostátním měřítku soutěži Angličtinář roku. V počítačové učebně usedli se sluchátky na uších i zástupci našich žáků. Po 90 minutách soustředěné práce byly výsledky vyhodnoceny. Na prvním místě se umístil Dušan Švandrlík (L4, 81 b), druhý skončil Jan Suchan (K2, 75,5 b) a třetí příčku obsadil Roman Kinský (POD2, 71 b).

Blahopřejeme vítězům, děkujeme ostatním žákům za účast a Mgr. Chovanové za organizační zajištění akce. Fotografie z vyhlášení výsledků najdete zde.foto k aktualitě

Atraktivní pokračování projektu pro kuchaře

05.12.2017 l

Dne 4.12.2017 se naši žáci třídy K2 společně se žáky SOU Písek zúčastnili v rámci projektu Podpora všeobecného, exekutivního a praktického vyučování žáků v gastronomii workshopu - Úprava ryb a mořských plodů pod vedením šéfkuchaře Pavla Bortníka.

Ve školní kuchyni bylo celý den živo. Šéfkuchař předváděl tepelné úpravy ryb a mořských plodů, žáci si vyzkoušeli přípravu tataráku z lososa, zpracování chobotnice i dalších mořských plodů. Seznámili se například s metodou Sous vide, s mnoha ingrediencemi, postupy a vše si sami vyzkoušeli.

Vedení školy děkuje Mgr. Smitalovi za zajištění projektu. Fotografie z workshopu najdete zde.foto k aktualitě

Exkurzní vyučování v Evropském domě v Praze

05.12.2017 l

Dne 30. 11. 2017 navštívili žáci třídy logistů L2 Evropský dům v Praze. Exkurze se vztahovala k tématu EU vyplývajícího ze ŠVP. Během přednášky se žáci seznámili s historií vzniku EU, jejími orgány, politiky, cíli. Žáci se zapojili do diskuze nad některými tématy jako bezpečnost Evropy, terorismus, migrace, životní prostředí a klima, ekonomika EU. Dozvěděli se, jak mohou v zemích EU studovat, pracovat a zapojit se do dobrovolnické činnosti.

Žáci se stali zástupci vybraných zemí a vyzkoušeli si, jak by řešili problémy této konkrétní země v Radě EU. Na závěr setkání žáci obdrželi celou řadu studijních materiálů.

Lektorům Evropského domu děkujeme za profesionalitu a perfektní přístup k žákům. Vedení školy děkuje Ing. Grundové za zajištění a organizaci exkurze. Fotografie z exkurzního vyučovaní najdete zde.foto k aktualitě

Středoškolská futsalová liga je v plném proudu

04.12.2017 l

V pátek 1.12.2017 se vydalo do Slaného na 2. kolo středoškolské futsalové ligy mužstvo naší školy ve složení: Jan Joukl PK1, Jakub Kala, Ondřej Mandík, Simon Beránek - POD1, Martin Kindl, Michal Huja - L2, Pavel Mezei - K2, Josef Hrubeš, Pavel Kohout – L3, Josef Pospíšil - VS3 a Jaroslav Kafka - LS4. A byli dobří. Z prvního místa postupují do 3. kola SFL 2017/2018. Gratulujeme a přejeme vítězství i v dalších kolech.

Fotografie z turnaje najdete zde.foto k aktualitě

Soutěž Angličtinář roku

01.12.2017 l

Poslední listopadový den patřil v celostátním měřítku soutěži Angličtinář roku. V počítačové učebně usedli se sluchátky na uších i zástupci našich žáků. Po 90 minutách soustředěné práce byly výsledky vyhodnoceny. Na prvním místě se umístil Dušan Švandrlík (L4, 81 b), druhý skončil Jan Suchan (K2, 75,5 b) a třetí příčku obsadil Roman Kinský (POD2, 71 b).

Blahopřejeme vítězům, děkujeme ostatním žákům za účast a Mgr. Chovanové za organizační zajištění akce. Fotografie ze soutěže uvidíte zde.foto k aktualitě

Úspěšný projekt o poezii pokračuje

01.12.2017 l

Ve čtvrtek 30. 11. 2017 se žáci tříd VS3 a L3 zúčastnili literárního pásma s výstižným názvem „Co je poezie?“, kterým se jim snažíme přiblížit možná trochu opomíjený, ale překrásný literární druh. Zazněly tiché verše Skácelovy, hluboký Holan i Fryntova slůvka, čestným hostem pak byl německý tvůrce hravé nonsensové poezie, Christian Morgenstern.

Vedení školy děkuje Mgr. Richterové a Mgr. Fellerovi za organizaci projektu. Fotografie z literárního pásma najdete zde.foto k aktualitě

Exkurzní výuka Choco Story

30.11.2017 l

Ve středu 29. 11. 2017 se žáci tříd K1 a PK1 vydali do Choco Story muzea v Praze. Po procházce v historické části Prahy se v muzeu zapojili do velmi bohatého programu. S velkým nadšením tvořili čokoládu dle vlastní fantazie, shlédli výrobu pralinek s výkladem chocolatiera. Odborný film jim přiblížil vznik čokoládových dropsů od sklizně, zpracování bobů až po výrobu dropsů. V rámci volné prohlídky v muzeu se seznámili nejen s odrůdami kakaovníku, výrobou kakaa a čokolády, inventářem na podávání čokolády, ale i ostatními zajímavostmi. Při odchodu si žáci převzali vychlazené čokoládové výrobky, se kterými se mohou doma pochlubit. Získané vědomosti a dovednosti žáci určitě využijí ve výuce odborných předmětů a v odborném výcviku.

Vedení školy chválí žáky za aktivní zapojení do projektového vyučování, Ing. Rokůskové a Mgr. Pavlíčkové za organizaci. Fotografie z exkurze najdete zde.foto k aktualitě

Článek v Kladenském deníku

30.11.2017 l

O charitativní činnosti školy si můžete přečíst zde.foto k aktualitě

Přednáška na téma gin

29.11.2017 l

I v letošním školním roce nás navštívila slečna Kateřina Kluchová z Beefeater Ambassador Czech Republic. Žákům třetího ročníku představila gin, jeho historii a druhy. Součástí přednášky si žáci vyzkoušeli namíchat několik míchaných drinků na bázi ginu. V závěru prezentace žáci nové vědomosti zúročili v soutěži o ceny, které jim slečna Kluchová přivezla.

Vedení školy děkuje Mgr. Parmové za zajištění přednášky. Fotodokumentaci z přednášky uvidíte zde.foto k aktualitě

Otevřeli jsme dveře pro veřejnost

23.11.2017 l

Ve středu 22. 11. 2017 žila naše škola Dnem otevřených dveří. Pro návštěvníky byly připraveny ukázky učebních i maturitních oborů a podrobné informace o průběhu studia. Dveře se otevřely především pro žáky devátých tříd, kteří v současné době vybírají školu pro své další vzdělávání. U nás měli ideální příležitost získat maximum informací a prohlédnout si prostory školy s její přátelskou atmosférou. Dne otevřených dveří využilo téměř 200 návštěvníků.

Foto z této vydařené akce najdete zde.foto k aktualitě

Charitativní aktivity žáků školy

23.11.2017 l

Ve středu 22. 11. 2017 proběhly v SOŠ a SOU náměstí Edvarda Beneše v Kladně hned dvě charitativní akce. Škola již několik let spolupracuje s kladenským Azylovým domem pro matky s dětmi. V předvánočním čase žákyně oboru Sociální činnost navštěvují klientky a jejich děti s vánoční hrou. Osvědčila se ale především materiální pomoc. V rámci školy byla zahájena sbírka hrnečků. V průběhu Dne otevřených dveří přicházejí žáci ze základních škol i široká veřejnost, proto se podařilo množství hrnečků ještě navýšit. Stejně tomu je i s dalším projektem, kdy žákyně navštíví domov důchodců, aby potěšili seniory nejen předvánočním kulturním vystoupením, ale i aktuální sbírkou plyšáků. Často se setkáváme s názory, že mladá generace nemá sociální cítění. Žáci naší školy svými aktivitami dokazují pravý opak. Jejich charitativní aktivity jsou chvályhodné.

Hrnečky a plyšáky můžete stále nosit do relaxační zóny. Vedení školy děkuje všem zaměstnancům a žákům, kteří se aktivit zúčastnili. Fotodokumentace je k vidění zde.foto k aktualitě

Upozornění pro maturanty

22.11.2017 l

Řádně vyplněnou přihlášku k maturitní zkoušce musíte odevzdat na studijním oddělení do pátku 1. 12. 2017, kde bude zaevidovaná a bude jí přiděleno číslo jednací. Při vyplňování postupujte dle pokynů, které jste obdrželi při předávání přihlášek.foto k aktualitě

Den otevřených dveří

21.11.2017 l

Vážení rodiče a žáci, zveme Vás na Den otevřených dveří SOŠ a SOU Kladno, který se koná 22. 11. 2017 od 12:00 do 18:00 hodin. Těšíme se na Vás.

Více informací najdete zde.foto k aktualitě

Druhý ročník volejbalového turnaje se opravu vydařil

20.11.2017 l

Čtvrtek 16 11. 2017 byl pro žáky i pedagogy naší školy dnem, kdy jsme navázali na letitou tradici volejbalových turnajů. Ten letošní byl v pořadí druhým v novodobé historii. Celoškolní volejbalový turnaj ke Dni boje za svobodu a demokracii začal slavnostním nástupem třídních družstev. Spolu s diváky si hráči vyslechli úvodní slovo ředitele školy, zástupkyni žáků i studentskou hymnu. Poté byl turnaj rozehrán. Na třech volejbalových hřištích se bojovalo jako o život. Diváci povzbuzovali, rozhodčí spravedlivě rozhodovali, všichni v hale to opravdu prožívali. Vítězem celoškolního klání se stala třída LS4. Vyvrcholením turnaje byl souboj tohoto družstva s týmem pedagogů. Nikdo nešetřil nikoho, boj byl nesmlouvavý a lítý. Nakonec čtvrťáci podlehli.

Vedení školy děkuje všem žákům za jejich aktivní účast, ať už v roli hráčů či fanoušků, pedagogům za entuziasmus a organizaci. Bylo to prima.Všichni myslíme na Mgr. Irenu Kottovou, která v zápalu boje utrpěla zranění. Přejeme brzké uzdravení.

Fotodokumentaci si můžete prohlédnout zde a videoreporáž je pak ke shlédnutí zde.foto k aktualitě

Mezinárodní den studentstva jako téma projektového dne

17.11.2017 l

Ve středu 15. 11. 2017 probíhala ve škole velmi zajímavá akce. Zástupci tříd V2 a VS3 si pod vedením učitelek ČJL připravili komponované pásmo o událostech 17. listopadu. Slovem i obrazem, především pomocí autentických záběrů, provedli své spolužáky listopadovými událostmi. Jejich poutavému vystoupení přihlíželo během dopoledne 160 žáků. Pásmo se setkalo s velmi kladným přijetím.

Vedení školy děkuje účinkujícím žákům i Mgr. Vočkové a Mgr. Richterové, které celý projekt připravily. Fotodokumentaci z projektového dne můžete vidět zde.foto k aktualitě

Naše žákyně darovaly krev

16.11.2017 l

Každý z nás se může dostat do situace, kdy bude potřebovat krev. Krevní banka, kde se zásoby krve shromažďují, potřebuje stálý přísun krve od dobrovolných dárců. Ve dnech 7. a 11. 11. 2017 přišly do transfuzní stanice v Kladně darovat krev studentky naší školy. Byly to Tereza Bartoňová ze třídy POD2, Veronika Hulešová z L4, Lenka Vlasáková z L3, Kristýny Veselá a Holušová ze třídy POD1. Vedení školy dívkám moc děkuje, vážíme si jejich zodpovědného přístupu.

Poděkování za organizaci této skvělé akce patří i Mgr. Jelínkové, která je dobrovolnou dárkyní krve již mnoho let. Fotografie ke stažení zde.foto k aktualitě

Okresní kolo ve volejbale

15.11.2017 l

V úterý 14. 11. 2017 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola ve volejbale ve Stochově. Žáci se ve veliké konkurenci umístili na sedmém místě. Vedení školy děkuje Mgr. Kyrych za organizaci a všem žákům, kteří se turnaje zúčastnili: Josef Pospíšil VS3, Josef Hrubeš VS3, Pavel Kohout L3, Ondřej Junek L3, Jakub Kala POD1, Roman Holeček L1 a velká posila týmu Tina Helisová S1.

Fotografie z turnaje najdete zde.foto k aktualitě

Školní parlament

14.11.2017 l

Vážení žáci, v úterý 14. 11. 2017 od 12 hodin se uskuteční ve třídě č. 119 školní parlament. Prosím dva zástupce z každé třídy, aby se jednání zúčastnili. Těšíme se na Vás, vedení školy.foto k aktualitě

Celoškolní volejbalový turnaj

13.11.2017 l

Ve čtvrtek 16. 11. 2017 se uskuteční 2. ročník celoškolního volejbalového turnaje ke Dni boje za svobodu a demokracii. Více informací ohledně organizace Vám poskytnou třídní učitelé či koordinátoři dne Mgr. Kyrych a Mgr. Soukupová.

Informace ke stažení zde.foto k aktualitě

Třídní schůzky

09.11.2017 l

Vážení rodiče a žáci, třídní schůzky se uskuteční ve čtvrtek 9. 11. 2017 od 15:30 do 17:00 hodin. Rozmístění tříd a jednotlivých učitelů bude zveřejněno u hlavního vchodu. Těšíme se na Vás.

Zobrazit všechny aktuality


Nabídka Cateringu

Aktuality

15.12.2017,
Ve čtvrtek 14. 12. 2017 se žáci třídy K3 zúčastnili exkurzního vyučování v hotelu Alcron v Praze. Hned po příchodu se jich ujala personální manažerka hotelu paní Naďa Polreichová. Nejdříve velmi poutavě hovořila o historii hotelu, jeho současném chodu a poté následovala prohlídka. Žáci viděli největší hotelové apartmá, prohlédli si michelinskou restauraci, její zázemí a kuchyň. Bohužel nedošlo k setkání s prvním držitelem michelinské hvězdy u nás s panem Paulusem. V době návštěvy hotelu probíhal v jeho prostorách dobročinný bazar, kterého se naši žáci účastnili a přispěli nemalou částkou, za což od paní manažerky sklidili velké poděkování. Exkurze byla vedením hotelu hodnocena velmi pozitivně a končila pozváním pro další žáky naší školy.

Vedení školy děkuje Mgr. Schröderové a Mgr. Parmové za organizaci této akce.Pokračování

14.12.2017,
Naposledy v tomto kalendářním roce jsme otevřeli dveře veřejnosti, aby zájemci o studium v naší škole získali konkrétní představy o studijních i učebních oborech, které nabízíme. Pedagogický sbor i pomocníci z řad studentů podávali informace a zapojovali příchozí do tvůrčích dílen. K vidění byla vánoční hra v podání studentek oboru Sociální činnost. Již tradičně jsme pamatovali na pomoc druhým. Probíhala sbírka přikrývek a oblečení pro lidi bez domova, pokračovala i sbírka hrnečků a plyšáků.

Vedení školy děkuje všem, kteří se do Dne otevřených dveří aktivně zapojili. Fotografie ze dne najdete zde.Pokračování

14.12.2017,
Ve středu 13. 12. 2017 uskutečnila Farní charita Beroun přednášku pro žáky oboru Sociální činnost ze třídy S1 a S2. Tématem byla pomoc osobám bez domova. Pracovníci Farní charity Beroun studentům podrobně popsali, jaký je hlavní úkol a cíl jejich práce. Studenti během přednášky kladli otázky, jakým způsobem je možné těmto osobám pomáhat, jak se tito lidé začleňují do běžného života a mnoho jiných dotazů. Během dne se ve škole uskutečnila pro Farní charitu Beroun sbírka dek a oblečení. Děkujeme všem, kteří přispěli a Mgr. Jelínkové za organizaci přednášky i charitativní sbírky.

Fotografie z přednášky najdete zde.Pokračování

Fotogalerie

Tvoje Budoucnost


Školní síň slávy

Co nás čeká

 • 23.4.2009
  Přijímací zkoušky na střední školy - denní studium
 • 24.4.2009
  Školní florbalový turnaj 2009
 • 29.4.2009
  Přijímací zkoušky na střední školy - nástavbové studium
 • 30.4.2009
  Hokejbal proti drogám 2009

Copyright © 2006-2015, SOŠ a SOU Kladno
Úvodní strana l Kontakt l Povinně zveřejňované informace l www.sosasoukladno.cz